Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Çok odalı, geniş ve ferah yaşam alanları hepimizin hayali. Ancak çoğu zaman yaşadığımız evler bu özelliklere sahip olmayabiliyor. Modern hayatın yaşam formları artık, yüksek katlı binalarda kompakt dairelerde yaşamı öngörüyor çoğunlukla. Peki hayalinizdeki dekorasyon stilini küçük bir eve yansıtmanız mümkün değil mi? İşte size küçük evleri daha ferah yaşam alanlarına dönüştürerek istediğiniz gibi dekore etmenize yarayacak öneriler…

Açık Renk Duvar ve Eşyalar

İlk kural kesinlikle bu: açık renk duvarlar, açık renk mobilyalar… Eve giren ışığı yansıtmanın en doğru yolu kesinlike açık renk boyalardan geçiyor. Duvarlarınızı açık renklere boyar ve mobilyalarınızı açık meşe, beyaz gibi tonlardan seçerseniz evinizin ne kadar büyüdüğüne ve ışığı nasıl yansıttığına inanamayacaksınız.

Gömme Dolap ve Mobilyalar

Küçük bir eviniz varsa eşyalarınızın yerleşimine çok özen göstermeniz gerekir. Dağınık bir yerleşim yerine sistemli olmak size yer kazandıracaktır. Duvarları, kolonları iyice ölçerek mobilyaları olabildiğince girinti içlerine göre seçmeniz ya da yaptırmanız doğru olacaktır. Gömme dolaplar, kütüphaneler ve çalışma alanları küçük evlerin vazgeçilmezidir.

Işıklandırmanın Önemi

Daha ferah bir görüntünün anahtarı kesinlikle doğru ışık kullanımından geçiyor. Camlarınız için açık renk perde ve tüller seçerek eve giren ışıktan maksimum seviyede faydalanmalısınız. Evin farklı bölümleri için farklı ışıklandırma ürünleri seçmeniz de hem bölümlerin ayrılması hem de aydınlık sağlanması için faydalı olacaktır.

Stil Sahibi Paravanlar

Oturma odanıza bir çalışma alanı da sığdırmak zorundaysanız paravanların çok şık bir çözüm olabileceğini unutmayın. Dilerseniz açık raflı bir kitaplığı, dilerseniz ince ahşap bir paneli ya da büyük salon bitkilerinden yararlanarak bu paravanı oluşturabilirsiniz.

Aynaların Gücü

Bu oldukça eski ve doğruluğu kanıtlanmış bir bilgidir. Yaşam alanlarınızda ayna kullanarak derinlik yaratabilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız büyük aynalar, ortamı yansıtarak daha derin ve geniş görünmesi konusunda bir illüzyon yaratacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir