Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı, Barbie’nin Rol Modeli Oldu

Ön yargılar nedeniyle kendi potansiyelinin farkında olmayan kız çocuklarının “Hayali Duvarları”nı ortadan kaldırmak için çeşitli ülkelerde başarılı kadınları rol model olarak belirleyen Barbie, 2020 yılında Türkiye’den rol model olarak 17 yaşındaki Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’yı seçti.

Barbie’nin Rol Modelleri

Barbie, 2015 yılından bu yana her sene, ön yargılar nedeniyle kendi potansiyelinin farkında olmayan kız çocukları için rol modeller üretiyor. Aralarında futbolcu, sörfçü, koşucu, eskrim sporcusu gibi farklı mesleklerden kadınların olduğu rol model kadının ortak noktası toplumda kız çocuklarının potansiyellerini ortaya çıkarmalarını engelleyen ön yargıları yıkabilmeleri ve kendi mesleklerinde ilham veren başarılara sahip olmaları.
Barbie’nin, 2020 yılının rol modeli ise 17 yaşındaki Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı oldu.

“Kollarım yok ama kimsenin görmediği kanatlarım var”

“Kollarım yok ama kimsenin görmediği kanatlarım var” diyen milli yüzücü Sümeyye’nin bebeği yapıldı. Paralimpik yüzücü olarak ülkemizi temsil eden Sümeyye, depar etkinliklerinde uzmanlaşmış olarak, serbest stil, sırtüstü ve kelebekleme yüzme de S5 engelliler kategorisinde yarışıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir