Sevgililer Günü İçin Sofra Dekorasyonları

Her romantik ilişki Sevgililer Günü kutlamasını hak eder. Siz de hayatınızdaki o özel insana şık ve romantik bir akşam yemeği hazırlayarak bu özel günü her ikiniz için de unutulmaz kılabilirsiniz. “Peki ama nasıl olmalı, ne yapmalı?” diye telaşlanmanıza hiç gerek yok. Pratik ve yaratıcı birkaç dokunuşla sıradan bir masaya çok özel anlamlar yükleyebilirsiniz. Geceye eşlik edecek romantik müzikler ise elbette unutulmamalı. İşte Sevgililer Günü’ne özel romantik sofra dekorasyonu önerileri…

İlk Sevgililer Günü Sofrasında Sadelik

Eğer birlikte kutlanılacak ilk Sevgililer Günü’ne hazırlanılıyorsa sofra dekorasyonunu fazla abartmamanızda fayda var. Masadaki kalabalık objeler gözü yorabilir. Birkaç demet canlı çiçek kullanarak ilk kez kutladığınız  Sevgililer Günü sofrasına ilişkinizin tazeliğini yansıtabilirsiniz. Sade bir runner, romantizmi simgeleyen beyaz, kırmızı çiçekler ve sıcak renk tonlarında peçeteler yardımıyla masanızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Elbette bu sade masada mum ışığını da unutmamak gerekir.

Cesur Çiftlere Renkli Sevgililer Günü Masası

Biraz yaratıcılık ile çok fazla masraf yapmadan romantik sofralar hazırlayabilirsiniz. Örneğin evinizde rustik, tahta bir masa varsa farklı bir kullanımla harika bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bunun için hiç örtü kullanmanıza gerek olmayabilir. Sadece yeşil çelenkler ve pembe çiçekler serpiştirmeyi deneyebilirsiniz. Beyaz bir mum, bu tabloyu pekiştirecektir.

Çiçekleri sadece masanın ortasında kullanmak zorunda değilsiniz. Taze çiçeklerden yapacağınız bir çelengi sandalyenin arkasına yerleştirebilir ve eşinize hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Her ne kadar kırmızı ve beyaz bu özel geceye çok yakışsa da mor örtüler ve lila çiçeklerle süslenen masa, sevginizi en güzel şekilde yansıtacaktır.

Eğlenceli Çiftler İçin Yaratıcı Masa Önerileri

Birlikteyken çok eğlenen çiftler, hazırlayacakları romantik sofrada bu yönlerine de vurgu yapabilirler. Rengarenk neşeli tabaklar,  esprili peçeteler, size özel mesajlar içeren bardaklar bu özel günde neşenizi arttırabilir.

El becerilerinize güvenenler, masalarını ve odalarını bu özel güne farklı bir şekilde hazırlayabilir. Örneğin sofrayı hazırladığınız odanın kapısına asmak için renkli ponponlardan kalp çelenk yapabilirsiniz.  Kağıttan hazırlayacağınız neşeli ve romantik figürleri avizelerden sarkıtabilir, peçetelerinize özel mesajlar içeren küçük notlar yerleştirebilirsiniz.

El emeğiyle hazırlanan aksesuarlar, günün anlamına uygun romantik vurgu için harika bir seçim olabilir. Bu seçenekleri bir kavanozu özel biçimlere boyayarak içine çiçekler yerleştirmek ya da  bir cam fanusun yarısını suyla doldurup içine pembe kasımpatılar yerleştirmek  gibi seçenekler ile çoğaltmak mümkün.

Unutmayın; masanız nasıl olursa olsun, bu geceyi tamamlayan şey aşkınızın pırıltısı olacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir