Sevgiliniz ve Aileniz Arasındaki İlişkiyi Geliştirmenin Püf Noktaları

Eğer sevgiliniz ve aileniz iyi anlaşıyorsa işler yolunda demektir. Peki ama ya tersi olursa? İşte buna meydan vermemek için baştan birtakım önlemler alarak onların birbirlerini sevmelerini, en azından sorun yaşamamalarını sağlayabilirsiniz.

Onlarla konuşarak, kendinizi onların yerine koyarak, endişe duydukları konularda açıklamalar yaparak mutlaka olumlu aşamalar kaydedebilirsiniz. Ama bilmelisiniz ki bu iş biraz zaman alabilir. Bu konuda iyi sonuçlar verecek bazı önerileri sizler için derledik:

Tanışmayı doğru planlayın

Sevgiliniz ve ailenizin birbirlerini görür görmez seveceklerini beklemeniz biraz hayalcilik olur. Dolayısıyla büyük buluşmadan önce onları bu duruma yavaş yavaş alıştırabilirsiniz. Sevgilinize bu konuda rehberlik yapabilirsiniz. Örneğin, ona babanızın tuttuğu takımı söyleyebilirsiniz, ya da annenizin en sevdiği yazarın bir kitabını önceden okumasını sağlayabilirsiniz. Sevgiliniz aileniz hakkında ne kadar çok şey bilirse, tanıştığında o kadar rahat edecek ve bu da kendisine olumlu puan olarak dönecektir. Babadan önce sevgiliyi anneyle tanıştırma yöntemini denemek de çok yaygın ve iyi sonuç veren bir yöntemdir. Aynı şekilde ailenize onun beğendiğiniz yönlerini anlatarak sizin için ne kadar önemli olduğunu hissettirmeniz, onların kafalarındaki ön yargıları azaltacaktır.

Ailenize vermesi için onunla birlikte hediye seçin

Sevgilinizin ailenize vereceği küçük bir hediye, onun ne kadar ince düşünceli ve sevecen olduğuna dair bir izlenim yaratmada faydalı olabilir. Özellikle de ailenizle katılacağı bir yemekte bu hediyeyi sunması, uzun süre akıllarda kalıcı olacaktır. Bir buket çiçek, bir kutu tatlı, ya da küçük mumlar gibi basit ama anlamlı hediyelerin pozitif etkisini azımsamayın.

Savunmacı olmaktan kaçının

Aileniz, sevgilinizin bazı davranışlarını eleştirebilir ya da sevgiliniz, ailenizde sevmediği bir özeliği dile getirebilir. Böyle bir durumda hemen savunmaya geçmeniz ters etki uyandırabilir. Sevgilinizle aileniz iyi geçinmesi için öncelikle sakin olmalı ve onların düşüncelerini dinlemeyi denemelisiniz. Düşüncelerinin yanlış olduğunu söyleyip olayı tartışma boyutuna çektiğinizde durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Onları yargılamak yerine destek olmaya yönlendirici bir tutum takınırsanız bu durumu atlatabilirsiniz. Atalarımız neler demiş unutmayın: “Keskin sirke küpüne zarar. , “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır!”

Ailenizin endişelerini anlayışla karşılayın

Unutmayın ki bu yeni duruma alışmak, aileniz açısından da zor bir sınav. Dolayısıyla sizin için endişelenmelerini son derece doğal olarak karşılamalısınız. Hem sizin iyiliğinizi düşündükleri için, hem belki de onların gençliklerinde bu gibi durumlara pek sık rastlanmadığı için size karşı nasıl davranmaları gerektiğini bilemeyebilirler. Bakış açıları farklı olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey, olaya pozitif olarak yaklaşmak ve hem ailenizle olan ilişkinizi, hem de sevgilinizle olan ilişkinizi saygı çerçevesinde korumak olmalıdır. Ailenizle aynı fikirde olmasanız da olgun, saygılı ve nazik davranarak onların da ilişkinize saygı duymalarını daha kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir