En Şık ve Trend Ev Kütüphanesi Fikirleri

Yaşam alanlarımızı daha şık, kullanışlı ve stil sahibi hale getirmek hayat kalitemizi ve evimize olan sevgimizi önemli oranda artırıyor. Oturma odasından yatak odasına, çocuk odasından mutfaklara kadar evin her köşesine stil sahibi dokunuşlar yaparken evinizdeki kütüphaneleri neden es geçesiniz ki? İlham veren en trend ev kütüphanesi fikirlerini sizin için derledik…

Vintage modası dekorasyondaki hakimiyetini sürdürüyor. Eski vitrinleri ya da kitaplıkları salonun baş köşesine taşımanın, kitaplarla birlikte bitki ve depolama çözümü olan minik kutulara da yer vermenin tam sırası…

Çalışma odanızın ya da salonunuzun penceresi simetrik bir şekilde duvarın ortasında yer alıyorsa uygulayabileceğiniz bu harika fikir, pencere kenarlarına yerden tavana kadar kitap rafları dizmeye dayanıyor.

Minimal yaşam alanlarının yükselişte olduğu son senelerde metal kitaplıklar oldukça moda. Metal kitaplıklarınızda kitaplarınızın arasına vazolar, dekoratif objeler ve canlı bitkiler yerleştirerek bu görünümü elde edebilirsiniz.

Kitaplarınızı nizami şekilde dizmek yerine örnekte gördüğünüz gibi karışık olarak yerleştirebileceğiniz bu stilde dekoratif objelerden destek almayı unutmayın. Kitaplığın en üst rafında tablolar, posterler ve desenler kullanmak da oldukça moda!

Vintage bir kitaplığa en çok yakışan aksesuarlar arasında ev bitkilerini, minik antika aksesuarları ve plakları saymazsak olmaz.

Geniş bir loft ya da salona sahipseniz duvarlarınızın büyük bölümünü yerden tavana kadar uzanan kitaplıklarla çevreleyebilir, salonunuzun ortasında kitaplıklarınızı paravan olarak kullanarak oturma bölümünü çalışma alanından ayırabilirsiniz.

Bitkilerle aranız yeterince iyi ise kitaplığınızı dikey bahçe şeklinde organize edebilir ve böylece hem geniş saksı alanlarına hem de geniş bir kitaplığa sahip olabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir