Patili Dostlarımızla Enerjisi Yüksek Bir Yaşam

11 Nisan Evcil Hayvan Günü kutlu olsun! Evde hayvan beslemenin hayatımız üzerinde sayısız faydası var. Kedi, köpek, kuş, balık, kaplumbağa ya da balık olması farketmiyor, yaşamımızı onlarla paylaşmak, sorumluluk almanın yanı sıra yalnız hissetmemizin de önüne geçiyor. Sadece yalnız kalmamak değil mesele elbette, çocuklu ve kalabalık aileler için de hayvan beslemenin sayısız pozitif etkisi bulunuyor. Evimizin, hayatımızın, psikolojimizin üzerinde muhteşem enerjileri bulunan dostlarımızın hayatımıza kattığı iyi enerjilere gelin birlikte bakalım…

Ürünlere gitmek için tıklayın.

Sorumluluk

Sabah akşam mama vermek, gezmeye çıkarmak, oyun oynamak, eğitim vermek gibi görevler siz farkında bile olmadan hayatınıza sorumluluklar katar ve bu sağlıklı rutinler oluşturmanızı sağlar.

Ürünlere gitmek için tıklayın.

Dostluk

Onlara dostlarımız derken abartmıyoruz. Özellikle de kedi ve köpekler, keyfiniz yerinde olmadığında, kendinizi yorgun ve mutsuz hissettiğinizde yaydığınız titreşimleri hisseder ve hemen yanınıza gelerek, kucağınızda yerini alarak size en sıcak dostluğu hissettirirler.

Ürünleri gitmek için tıklayın.

Sosyallik

Evcil hayvan sahipleri, onları gezdirmek, onlarla oyunlar oynamak için gezintiye çıkar, parklara giderler. Bu da kendileri gibi hayvan severlerle bir araya gelmelerini ve sosyalleşmelerini sağlar.

Duyarlılık

Hayvan sevgisi, insanı büyütür ve daha duyarlı kılar. Hayvan besleyenler sokak hayvanlarına karşı da aynı sevgiyi besler ve bu duyarlılık ve sevgi kesinlikle bulaşıcıdır. Dünyayı daha yaşanılır ve güzel kılar…

Sağlık

Evcil hayvan beslemek, onlarla oyun oynamak ya da onları gezdirmek gün içinde daha hareketli olmayı sağlayarak kondisyonu artırır. Aynı zamanda psikoloji üzerinde de pozitif etkiler yaratır. Özellikle de çocuklar için bir evcil hayvanla büyümek çok önemlidir. Bu çocukların hayvan sevgisi, sorumluluk ve duyarlılık açısından çok daha iyi büyümesine olanak tanır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir