Yılbaşına Özel Yeni Yıl Ruhunu Yaşatan Tatil Rotaları

Madem yeni yıla nasıl girersek tüm yıl öyle devam eder, öyleyse yeni yıla muhteşem bir tatil ile girin ki, tüm yılınız tatil havasında geçsin! Unutulmaz bir yılbaşı gecesi geçirmek için yurt içi ve yurt dışı tatil önerilerine göz atmak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yılbaşı Tatili

Yılbaşı tatili denildiğinde herkesin aklına karlı bir manzara, yeni bir başlangıcın mutluluğu ile dolu birkaç gün ve sevdikleriyle birlikte olmak gelir kuşkusuz. Bu sene yılbaşına evinizde ya da yaşadığınız şehirde girmek istemiyorsanız kısa bir yılbaşı tatili için sizlere farklı önerilerimiz var. Yılbaşı tatili için dilerseniz yurt içinde dilerseniz de yurtdışında keyifli tatil programları yapabilirsiniz. Yılbaşı tatili planı yaparken öncelikle bu tatile kim ya da kimlerle gideceğinizi belirlemeniz gerekir. Sevgiliniz ya da eşiniz ile baş başa romantik bir yılbaşı tatili mi, çocuklarınız ve ebeveynlerinizin de dahil olduğu geniş bir aile tatili mi, yoksa arkadaşlarınızla birlikte eğlence dolu unutulmaz bir çılgın tatil mi? Kadronuz belli olduktan sonra ikinci önemli kriter de bütçeniz olacak elbette. Yılbaşı tatili için ne kadar bir bütçe ayırdığınıza göre rotanızı yurtiçi ya da yurt dışı olarak belirleyebilirsiniz. Bir de elbette hayaller önemli. Aileniz, sevgiliniz ya da arkadaşlarınızla gitmeyi arzu ettiğiniz, adını sıkça zikrettiğiniz bir destinasyon varsa önceliği oraya vermenizde fayda var!

Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır?

Yılbaşı tatili için rüya kadronuzu seçtiyseniz, bütçenizi ayırdıysanız sıra tatili nerede geçireceğinizi seçmeye geldi.  Yılbaşı tatili için kayak turizmi yapmak ilk akla gelen seçenek elbette. Türkiye; kayak tatili rotaları bakımından da tam bir cennet. İşte ülkemizdeki en güzel kayak merkezleri:

Uludağ, Bursa

Uludağ’da kış sezonu Aralık ve Mart ayları arasında sürüyor. Konforlu otellere ve kaliteli pistlere sahip Uludağ, kolay ulaşım alternatifleriyle de tercih ediliyor. Yılbaşı tatilini Uludağ’da geçirmek isteyenlere bölgede 15 özel tesisin yanı sıra 12 adet kamuya ait konaklama tesisinin de olduğunu söyleyelim.

Kartalkaya, Bolu

Bolu şehir merkezinden 38 kilometre uzaklıkta yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, İstanbul ve Ankara’nın tam ortasındaki konumuyla yılbaşı kayak tatili için en ideal noktalardan biri. Beş konaklama tesisi ve 1600 yatak kapasitesinin bulunduğu Kartalkaya; farklı zorluk derecelerinde 25 pistten oluşuyor.

Palandöken, Erzurum

Erzurum şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta bulunan pistlerin toplam uzunluğunu 30 kilometreyi buluyor. Palandöken’de oteller mevkiinde kalmak kadar Erzurum şehir merkezini tercih etmek de bir seçenek.

Zigana, Gümüşhane

Karadeniz’in en popüler kayak merkezlerinden biri olan Zigana Kayak Merkezi, 1900 ve 2500 metre arasında değişen pistleriyle dikkat çekiyor. 1 adet teleski ve 1 adet baby liftin de yer aldığı Zigana’da kayak dersi almak ve kayak ekipmanı kiralamak da mümkün.

Yalnızçam, Ardahan

Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden Yalnızçam, kristal kar dokusuyla ilgi çekiyor. Ardahan il merkezine 15 kilometre mesafede konumlanan kayak merkezi için dağdaki tesiste kalabileceğiniz gibi Ardahan şehir merkezinde konaklayabilirsiniz.

Erciyes, Kayseri

23bin 750 metre uzunluğunda teleferik sistemi, 1450 Yatak kapasiteli dağ otelleri, 5000 yatak kapasiteli Kayseri merkezli otelleri, zorluk derecelerine göre farklılıklar gösteren toplam 33 adet pis seçeneği ile benzersiz pist zenginliği sunan Erciyes, Kayseri’ye yakınlığı ile de tercih sebebi.

Yılbaşı Yurtdışı Kayak Tatili

Yılbaşı tatili için tercihinizi kayak tatilinden yana kullanıyor ancak yurt dışında kayak yapmak istiyorsanız, sizi de unutmadık. İşte size en güzel yılbaşı yurtdışı kar tatili önerileri:

  1. Bansko, Bulgaristan
  2. Vogel-Bohinj, Slovenya
  3. Courchevel, Fransa
  4. Zermatt, İsviçre
  5. Cortina d’Ampezzo, İtalya
  6. St. Anton, Avusturya
  7. Saas-Fee, İsviçre

Yılbaşı Romantik Tatil Seçenekleri

Yılbaşında romantik bir tatil yapmayı hedefliyorsanız ve çok da kar turizmiyle ilginiz yoksa size elbette önerimiz Kapadokya olacak. Kapodokya’nın tarih dolu, büyülü geçmişinde romantik bir tatil yapmak, her çiftin hayalidir. Yurtdışında romantik bir yılbaşı tatili istiyorsanız da Paris, Roma, Amsterdam ve Berlin gibi dünya başkentlerinden şaşmayın. Her aradığınızı bulabileceğiniz muhteşem destinasyonlar, alışveriş imkanlarıyla da mutluluğu garanti ediyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir