Yaz Tatili İçin Vizesiz Yurtdışı Rotaları

Yoğun bir temponun ardından güzel bir tatil yapmak isteyenler tatil planlarını yapmış olsa da plan yapmayı son dakikaya bırakanlar merak etmeyin; sizin için harika önerilerimiz var! Son dakika plan yapacaklara vizesiz ve uygun fiyatlı yurt dışı rotalarını derledik…

Tiflis, Gürcistan

Kültürü, tarihi dokusu ve nefes kesen manzaralarıyla ünlü Tiflis, Kurban Bayramı tatili için ideal bir seçenek. Gürcistan’a Türkiye’den vize gerekmiyor ve uçak biletleri genellikle uygun fiyatlı oluyor. Şehirdeki tarihi kiliseleri, sarayları ve müzeleri keşfederken aynı zamanda yerel lezzetleri tatmak da mümkün. Kurban Bayramı tatili için Tiflis’e gidecekseniz Özgürlük Meydanı’nı, Sameba Katedrali’ni ve Barış Köprüsü’nü görmeden dönmemelisiniz. Hinkali ve haçapuri ise seyahatiniz esnasında mutlaka tatmanız gerekenler.

Tiflis, Gürcistan

Priştine, Kosova

Kosova’nın başkenti Priştine, Türkiye’den vizesiz gidilebilen destinasyonlardan bir diğeri. Avrupa’nın en yeni başkentlerinden biri olan Priştine, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken bir destinasyon. Şehirdeki tarihi yerleri, müzeleri ve lezzetli Kosova mutfağını deneyimlemek Kurban Bayramı tatilinizi keyifli kılacak. Priştine’de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Kosova Ulusal Müzesi, Skanderberg Heykeli ve Fatih Cami geliyor. Priştine’ye uçak bileti alarak keyifli bir tatile doğru yola çıkabilirsiniz.

Priştine, Kosova

Üsküp, Kuzey Makedonya

Kuzey Makedonya da Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp, Türk kültürü ile bütünleşmiş tarihi ve mimari dokusuyla ilgi çeken bir rota. Üsküp Kalesi, Taş Köprü, Mustafa Paşa Camii gibi yerleri ziyaret edebilir ve şehirdeki tarihi atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz.

Üsküp, Kuzey Makedonya

Bakü, Azerbaycan

Tatilini farklı bir coğrafyada geçirmek isteyenler için Azerbaycan’ın başkenti Bakü cazip bir seçenek olabilir. Bakü, tarihi ve modern mimari yapıları, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla da dikkat çekiyor. Bakü’ye giderseniz İçerişehir, Haydar Aliyev Kültür Merkezi ve Şirvanşahlar Sarayı gezilecek yerler listenizde olmalı.

Bakü, Azerbaycan

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir