Yılbaşı Süsleri Ve Işıkları İle Yılbaşı Ağacı Süsleme

Yılbaşı için geri sayarken, ev dekorasyonumuzda senenin bu güzel döneminden etkilenmeye başladı. Yılbaşı dekorasyonunun en önemli kısmı ise elbette süslü bir yılbaşı ağacı. Eviniz için en güzel yılbaşı ağacı süsleme önerileri ile tanışmak için sayfamızı ziyaret edebilir, keyifli bir yılbaşı gecesine hazırlanabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı ağacı süslemek özellikle çocuklar için büyük bir heyecandır. Bu nedenle eğer çocuğunuz ya da yeğeniniz varsa onu mutlaka bu eğlenceli anlara dahil edin. Yılbaşı ağacı kurmaya başlamadan ağacınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun ve ağaç için en doğru köşeyi bulun. Yılbaşı ağacınızın konumu, tüm eve hâkim olmalı. Geniş bir antreniz varsa bu bölümü değerlendirerek eve giren herkesi yılbaşı ağacınızla karşılamayı seçebilirsiniz. Ancak en doğrusu oturur, televizyon izler ya da kitap okurken yılbaşı ağacı ışıklarının yansımasını izlemektir, bu da demektir ki en doğru konum salonun baş köşesidir. Yılbaşı ağacının, salon dekorasyonunun bir parçası gibi gözükmesi ve çok göze batmaması, en doğrusudur. Bir de tabi bütün süslerin rahatça asılacağı ve sergileneceği kadar çevresinde boş alan olması gerekir.

Yılbaşı Ağacı Kurulumu

Tüm bir seneyi kutuda geçirdikten sona çam ağacınızın dallarının ezilip, sönmesi şaşırtıcı değildir. Ağacınızı kurarken, tüm dalları esnettiğinize ve geniş şekilde açtığınız emin olun. Dalları kabartarak, asacağınız süslere iyi bir fon olmasını da sağlamayı unutmayın.

Yılbaşı Ağacı Süsleme

Yılbaşı ağacınızı süslerken renk uyumundan ödün vermeyin. Yılbaşı temasının en klasik renkleri yeşil, kırmızı ve altın sarısıdır. Bu renkler, evinizin dekorasyonuna uygun gelmiyorsa altın sarısı yerine gümüş rengi ya da ham çuval tonlarını da tercih edebilirsiniz. Bütün yılbaşı süslerinin birbiriyle uyuşması da şart değil. Seçtiğiniz ana renklerin arasında farklı ve iddialı renkler kullanmanız da ahenk oluşturacaktır. Biraz temizliği göze alıyorsanız kar spreyi ile kış ruhunu salona taşımayı da seçebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Süsleri Yapımı

Tüm dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi yılbaşı ağacı süslerinde de el yapımı tercih edilebilir. Küçük renkli keçe parçalarına yılbaşı sembolleri çizip kesebilir, simlerle ve boyalarla kartonları renklendirebilirsiniz. Park ve bahçelerden kozalak toplayıp renkli ve simli kurdelelerle ağaca takmak da harika bir fikir. Melek ve yıldız gibi klişe süslerden sıkıldıysanız daha farklı şeyler deneyebilirsiniz. Hepsi sizin yaratıcılığınıza kalmış!

Yılbaşı Ağacı Işıkları Nasıl Seçilir?

Yılbaşı ağacı süslemenin can alıcı noktalarından biri de aydınlatma. Yılbaşı ağacı ışıklarının renkleri, ağacı sarış biçimi, yanış şekli ne kadar düzgün ve hareketli olursa ağaçtaki süsler o kadar güzel görünür. Yılbaşı ağacı ışıklarını dolarken en tepeden başlamak en doğrusudur. Her 30 cm’de bir kavis vermek de yeterlidir.  

Yılbaşı Ağacı Süslerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yalnızca yılbaşı ağacı süsleyerek evde yeni yıl ruhunu yaratmakta zorlanabilirsiniz. Her dekorasyon konusunda olduğu gibi yılbaşı ağacı dekorasyonunda da bütünlük çok önemli. Bu nedenle yılbaşı ağacınızın altına minik bir paspas, halı ya da kumaş sermeyi unutmayın. Yine yılbaşını çağrıştıracak bu kilimin üzerine minik paketler, geyik ve noel babalı oyuncaklar, birkaç kozalak yerleştirebilirsiniz. Evdeki yeşil bitkilerinizin üzerine birkaç noel süsü asarak da yılbaşı ruhunuzu tüm salona yayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı İçin Yeterli Yeriniz Yoksa

Küçük bir evde oturuyor ve yılbaşı ağacı kurmaya yer bulamıyorsanız, masa ya da sehpa üzerine minyatür bir yılbaşı ağacı almayı tercih edebilirsiniz. Ufak bir kırmızı masa örtüsü, üzerinde 30-40 santimlik bir mini yılbaşı ağacı ve minik bir kokina buketiyle de yılbaşı heyecanını yaşam alanlarınızda yaşayabilirsiniz. Bu minik ağacı ya da sehpayı da ışıklandırmayı unutmayın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir