Yılbaşı’nda Eğlenceye Hazırlanın: En Güzel Yılbaşı Oyunları

Yılbaşını evde geçirmeyi sevenler aramızda mı? Kalabalık sofralarda sevdiklerimizle bir araya gelmek, uzaktaki dostlarımızla görüntülü konuşma yapmak, geceye eğlence katmak için yılbaşı temalı filmler izlemek ya da oyunlar oynamak bu özel gece için harika fikirler arasında. Oyun severler için biz şimdiden birbirinden keyifli yılbaşı oyunlarını sıraladık bile…

Yılbaşı Oyunları

Yılbaşını evde ailenizle ya da arkadaşlarınızla geçiriyorsanız, lezzetli bir yılbaşı menüsü, zevkli ve stil sahibi bir yılbaşı sofrası, minik de olsa süslemekten ve hediyelerinizi altına dizmekten keyif alacağınız yılbaşı ağacı ve geceyi eğlenceyle geçirmeniz için yılbaşı oyunlarına ihtiyacınız var. Milli Piyango’nun yılın talihli rakamlarını açıklamasını beklerken heyecanınızı dizginlemek ve kendi minik talihli rakamlarınızı sıralamak için en klasik oyun elbette tombala.

Tombala

Tombala geleneksel yılbaşı aile eğlencelimiz! Zamansız ve modası asla geçmiyor. Torbadan numaralı taşları çekerek üzerinde numara yazılı kağıtlarla oynuyorsunuz. Bu kartta bütün numaraları doldurunca “tombala” diyorsunuz. Kazanana küçük hediyeler de cabası!

Sessiz Sinema

Bu oyun için kartlara gerek yok. Her şey çok basit! Aileniz ya da arkadaşlarınızla bir araya gelince aklımıza ilk gelen oyun üstelik. Kurallar basit, eğlence düzeyi ise oldukça yüksek. Yılbaşı gecesi iki takım oluşturun ve belirlediğiniz film adlarını takım arkadaşlarınıza hareketler, jest ve mimiklerle anlatmaya başlayın. Yetenek isteyen bu oyunda kahkaha garanti…

Okey

Ülkemizde çok sevilen, özellikle yaz akşamlarında balkonlarda oynanan bu geleneksel oyunumuz, yılbaşı için de harika bir seçenek. Okey için dört kişi ve hemen her evde bulunan bir okey takımı yeterli. Kurallar basit, eğlenmek kolay!

Yılbaşı Gecesi için Kutu Oyunları Önerileri

Tabu

Yine hemen hemen her evde bulunan bu eğlenceli oyun, anlatım kabiliyeti gerektiren keyifli ve basit bir sisteme dayalı. Özetle kartlarda belirtilen yasak kelimeleri kullanmadan başka bir kelimeyi anlatmanız gerekiyor. Aman o kelimeye dikkat!

Tabu XL

Klasik Tabu’nun detaylandırılıp zorlaştırılmış hali Tabu XL! Bu oyunda yeni kelimeler, çizerek anlatmanız gereken aşamalar ve Tabu kuklasıyla sergilemeniz gereken beceriler var. Her aşamada eğlence dozunun daha da artacağına emin olun!

Jenga Plus

Bu oyun kesinlikle denge gerektiriyor. Stratejik hamleler, zirvede rakiple psikolojik savaş ve yüksek oranda heyecan. Ustaların denge oyununda maksat kuleyi devirmemek!

Monopoly

Hadi biraz paradan bahsedelim. Dünyanın en sevilen emlak oyunu Monopoly çarpıcı tasarımı ve isteyenler için daha kısa süreli oyun alternatifi sağlayan hızlı oyun zarı ile çok eğlenceli. Yılbaşı gecesi para ve emlakla ilgili hayaller kurmak belki de şans getirir. Kim bilir!

Monopoly Türkiye

Karşınızda Monopoly’nin yerel versiyonu Monopoly Türkiye. Türkiye’deki Monopoly sevdalılarının oylarıyla seçilen birbirinden güzel 22 şehrimiz Monopoly Türkiye’de yer alıyor. Oyunun mantığı aynı, sadece bu kez Türkiye’nin emlak kralı olmaya; doğduğunuz, büyüdüğünüz, sevdiğiniz şehirlerde dolaşıyorsunuz.

Cranium

Cranium, yılbaşı gecesinde sıra dışı bir eğlence arayanların seçimi olabilir. Bu oyunda kâh sahnenin yıldızı oluyorsunuz, kâh kelimelerin efendisi bazen de şaheserlerinizle övünecek bir sanatçı…  İster çizin ister sahnede starcılık oynayın isterseniz de bilgi hazinenizi ortaya çıkarın. Bu oyunda hepsine yer var.

Upwords

Diğer kutu oyunlarından farklı olarak Upwords, üç boyutlu bir kelime oyunu. Yine kelime hazinenizi konuşturacağınız Upwords’te harfleri sadece yan yana değil, üst üste de dizip yeni kelimeler üretebilirsiniz. Kelimeler ve heyecan aynı oranda yükselecek!

Carcassonne

Kutu oyun dünyasının en popüler oyunlarından Carcassonne, 10 milyon üzeri satış rakamını aşmış durumda. Bu oyunda her oyuncunun görevlendirmek üzere 7 vatandaşı var ve oyuncular her tur bir karo çekerek Carcassonne şehrini oluşturuyor. Ardından oyuncular haritaya yerleştirdiği karo üzerine dilerse vatandaşlarını şövalye, haydut, keşiş veya çiftçi olarak görevlendiriyor. Oyun boyunca vatandaşlarını en stratejik şekilde değerlendiren oyuncu en çok puanı toplayarak oyunu kazanıyor. Yılbaşı kutu oyunlarının stratejik alternatiflerinden biri olan Carcassonne, yeni bir kutu oyunuyla tanışmak isteyen misafirlerinizi de mutlu edecektir.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir