Ay Burcu Nedir? Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Hepimiz ay burcumuzu ve doğum saatimizi baz alarak bulunan yükselen burcumuzu biliyoruz. Peki ya ay burcunuzun ne olduğunu biliyor musunuz? Doğduğunuz günde ayın konumunu ifade eden ay burcu da aslında en az güneş ve yükselen burcunuz kadar önemli. Ay burcu nedir, ay burcu nasıl hesaplanır gibi merak ettiğiniz tüm sorulara bu haberden ulaşabilirsiniz.

Ay Burcu Nedir?

Ay, her iki buçuk günde bir burç değiştirir ve yıl içinde sürekli hareket halindedir. Dolayısıyla herkes doğduğu gün ayın konumunun nasıl olduğuna göre ay burcunun özelliklerini de taşır. Güneş burcu insanların genel karakterini ve özelliklerini gösterirken ay bizim bilinmeyen yönlerimizi ve iç dünyamızı ifade eder. Bu nedenle hem kendinizi hem de karşınızdaki kişileri tanımak için ay burcu da güneş burcu kadar önemlidir.

Ay burcu Nasıl Hesaplanır ?

Ay burcunu bulabilmek için doğum tarihinizi ve doğum saatinizi kullanarak Ay’ın doğduğunuz anki konumunu hesaplayabilecek bir program gerekir. Bu programlara internet üzerindeki kısa bir arama sonucunda ulaşmanız oldukça basittir. Ay burcunuzu bulduktan sonra ise sıra ay burcunuzun özelliklerini öğrenmeye geliyor. Aşağıda ay burçlarının kişilerin duygu durumları ve iç dünyalarına nasıl yansıdığını bulabilirsiniz…

Ay Burcu Koç

Ay burcu Koç olanlar; ateşli, sert ve cazibelidir. Fiziksel ihtiyaçları oldukça gelişmiş bu insanlar ihtiyaçlarının hızla karşılanmasını isterler. Heyecan dolu olaylara ve onları harekete geçirecek maceralara ilgi duyarlar. Doğum anında Ay’ın Koç burcunda olması kişiye ayrıca bir ego verir. Emir almaktan hoşlanmadıkları için disiplinsiz sayılabilirler ancak güvenilir ve sözünün eri insanlardır.

Ay Burcu Boğa

Ay burcu Boğa olanlar sağlam karakterli ve güvenilir olurlar. Sadakat ve bağlanma duyguları iyi gelişmiştir. Ay burcu Boğa olan insanlar duygu ve düşünceleri kolay kolay açıklamazlar ve sezgileri güçlüdür. Yükselmek, para kazanmak ve kariyer onlar için önemlidir. İlişkileri derindir ve yoğun kıskançlık duygularına sahiptirler.

Ay Burcu İkizler

Ay’ı İkizler olan kişiler kıvrak zekaları, meraklı tavırları ve esprileri ile dikkatleri çekmeyi başarırlar. Her şeyi öğrenmek ve bilmek isteyen İkizler ay burçları değişken yapıları ile dikkat çekerler. Çift karakterli olmaları nedeniyle huzursuz sayılabilecek ay İkizler burçları, iletişim gücü yüksek olduğundan grup çalışmalarında başarılı olurlar. Maceracı sayılabilecek İkizler ay burçları, sık sık fikir değiştirmeleriyle de bilinir.

Ay Burcu Yengeç

Ay, yönetici burcu Yengeç’te olduğunda oldukça güçlü bir konumdadır. Ay burcu yengeç olanlar duyguların etkisinde, ailesine aşırı önem veren, sezgileri ve duyguları güçlü kişilerdir. Empati yetenekleri ve sezgileri gelişmiş olan bu kişiler çekingen mizaçlı olmalarına rağmen çeşitli tartışmalara girmekten çekinmezler. Ev hayatı onlar için önemlidir, ayrıca dostlarına da çok önem verirler, derinden bağlanırlar.

Ay Burcu Aslan

Ay burcu Aslan olanlar, cömert, dürüst, yardımsever ve iyi niyetli insanlardır. Karşısındakileri etkilemek için üstün çaba gösteren Aslan ay burcu insanları, dramada iyilerdir. Sadık bir aşık ve sahiplenici bir arkadaş olan ay Aslanlar, sürekli desteklenmek isterler. Romantik ve duygusal olmalarına rağmen aşırı gururlu oldukları için karşı tarafa bunu hissettiremezler.

Ay Burcu Başak

Kolay kolay memnun edilemeyen Ay burcu Başaklar, zekalarıyla ön planda olup, detaylara önem veren eleştirici kişilerdir. Güçlü bir belleğe sahip olan ay Başaklar, çok çabuk öğrenirler. İş hayatlarında başarılı olan bu kişiler soğukkanlı ve kontrollü kişilerdir. Romantiklikten uzak olan bu kişiler, utangaç sayılabilirler. Sağlığına düşkün olan bu titiz kişiler oldukça güvenilirdir.

Ay Burcu Terazi

Tatlı dilli ve sosyal olan ay Terazi burçları, yalnızlıktan hoşlanmayan, dostluğa ve arkadaşlığa önem kişilerdir. Genel olarak sessiz olan bu kişiler tartışma ve kavga ortamlarından hiç hoşlanmazlar. Oldukça adil kararlar veren ve haklının yanında olan bu kişiler ihtiraslı olmasalar da romantiktirler.

Ay Burcu Akrep

Sezgileri kuvvetli ve duygusal olan ay Akrepler, güven sorunları ve kuşkuları ile ilişkilerinde sorun yaşayabilirler. Gizliliğe önem veren, kontrol etmekten hoşlanan bu kişiler, öfkelendiklerinde sivri dilli ve intikamcı olurlar. Sessiz gibi görünürler de iç dünyaları isyankâr olan bu kişilerin iradeleri çok güçlüdür.

Ay Burcu Yay

Ay burcu Yay olan kişinin idealist ve öğrenmeye açıktırlar. Bağımsızlıklarından ödün vermeyen bu kişilerin gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar ve yeni kültürler tanımak en büyük arzularıdır. Ateşli ve heyecanlı olan bu kişiler ikili ilişkilerde duygularıyla değil, mantıklarıyla hareket ederler. Birine bağlanmak ve hayatını ona adamak pek de onların tarzı değildir. Ay burcu Yay olanların ufak tefek kazalara meyillidirler.

Ay Burcu Oğlak

Oğlaktaki Ay, insanın güçlü, dayanıklı ve sabırlı olmasını sağlar. Kendisiyle aynı görüşte olmayanlarla iletişim kurmakta zorlanan bu kişiler sonuç odaklı, dikkatli ve planlı olurlar. Mesleki anlamda başarılı olan bu kişiler şöhret sahibidir. Yapmak istediklerini tek başına halletmeye meyillidirler.

Ay Burcu Kova

Ay burcu Kova olan kişiler, bağımsızlıklarına son derece düşkündürler. Herkesin düşünmediği şeyleri düşünür, herkesin cesaret edemeyeceği işlere el atmaktan çekinmezler. Ay’ı Kova’da olanlar parlak bir zekaya, orijinal fikirlere ve iyimser bir yaklaşıma sahiptirler. Romantik değildirler, birlikte olduğu kişinin düşünce yapısı ve zekası onlar için daha önemlidir. Özgüveni yüksek, cesur kişiler olan ay Kovalar, geniş bir sosyal çevreye sahiptir.

Ay Burcu Balık

Ay burcu Balıklar, hırslı değildir ve daha çok sanatsal yönü güçlü insanlardır. Balık burcunun astrolojideki simgesi zıt yöne giden 2 balıktır. Bu da onların çift karakterli olduğunu ifade eder. İstedikleri şeyin ne olduğunu çoğu zaman bilemezler. Kararları ve istekleri çok sık değişir. Ruh halinin sürekli değişmesinden dolayı yanlış anlaşılmaya meyilli olan bu kişiler, dalgın, sürekli hayal kuran ve içe kapanık bir kişilik özelliği sergileyebilirler.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir