2021’in Popüler Makyaj Stilleri

Kadınlar için makyaj neredeyse bir tutku! Her zaman yeni ürünler denemek, makyaj tekniğimizi değiştirmek, dünyadaki trendleri takip etmek ve sürekli bakımlı olmak neredeyse vazgeçilmez. Peki bu yıl nasıl makyaj stillerini göreceğiz? İşte 2021’e damga vuracak makyaj stilleri…

Işıl Işıl Bir Cilt

Makyajın ilk ve en önemli aşaması cildimizi makyaja hazırlamaktan geçiyor. En sık karşılaştığımız sorunlardan biri T bölgesi yağlanması, özellikle terlemeyle birlikte can sıkıcı bir görüntü oluşturmakta. Cilt tipinize göre seçeceğiniz bir temizleyici ve nemlendirici, parlama sorununuzu azaltacaktır. Üstelik temiz bir cilt, makyajınız için çok iyi bir baz olacak ve uygulayacağınız ürünlerin çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

İnce Yapılı Ürünler

Bu sene kullanacağımız ten ürününün hem hafif hem de suya dayanıklı olması çok önemli. Porselen makyaj pek de istediğimiz bir görüntü değil ve ağır fondötenler aradığımız fresh görüntüyü vermekten oldukça uzaklar. Daha ince fondöten veya renkli nemlendiricilerle sade makyajlara yönelmek için ideal. Şu an tüm dünyada bir trend olan BB kremler de hem nemlendirici hem de kapatıcı etkileri sayesinde, yazın kurtarıcı oluyorlar.

Doğru Aydınlatıcı ve Allık Seçimi

Cildimiz hazır! Peki renklendirmek ve aradığımız doğal makyaja kavuşmak için neler yapabiliriz? Son yılların gözde makyaj malzemesi aydınlatıcı yani highlighterlar bu sene de makyajın bir numaralı malzemesi olmaya aday! Cilt tonunuza göre seçebileceğiniz inci, altın veya şeftali tonlarındaki bir aydınlatıcı ile istediğiniz ışıltılı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu, aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerine değil, askılı giydiğiniz günlerde omuz başlarınıza da uygulayarak, makyajınız ve vücudunuz arasında harika bir denge kurmuş olacaksınız!

“Allıksız olur mu?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ten makyajının en önemli öğelerinden allık, yanaklarınıza renk verme ve yüzünüzün boyutlarını ortaya çıkarmada vazgeçilmez. Pembe ve şeftali gibi klasik renklerin yanı sıra, mercan renkli allıklar da artık birçok markanın koleksiyonunda bulunuyor.

Parlak dudaklar

Son yılların mat dudak modası azalıyor. Makyaj çantanızın derinliklerinde kalmış parlatıcıları çıkarmak için daha uygun bir sezon olamaz. Hem sürmesi pratik olan hem de silindiği zaman kötü bir görüntü oluşturmayan parlatıcıların aynı zamanda nemlendirici özellikli olanları, yoğun iş günlerinde kurtarıcı olacaktır. Günlük makyaj için makyaj çantanızda bir adet parlatıcı bulundurmak işinizi kolaylaştıracak.

Eğer elinizde yeterince kalıcı bir parlatıcı yoksa, bir dudak kalemi hem dudak hattınızı belirlemek hem de kalıcılığı artırmak için oldukça iyi bir yardımcıdır. “Ben yine de rujdan vazgeçmem” diyenler! Sizleri de unutmadık. Kış aylarında sürmeye çekindiğiniz turuncu, pembe gibi neon renklerle dudaklarınıza vurgu yapabilirsiniz!

Göz Makyajı Olmadan Asla

Makyajı tamamlayan en önemli makyaj malzemesi hangisi diye sorsalar, çoğumuz “rimel” diye cevap veririz. Kirpikleri ortaya çıkaran kaliteli bir rimel makyajınızın tüm havasını değiştirecektir. Rimel seçerken, çok fazla dramatik ve yoğun kirpikler yerine canlı ve doğal sonuç sağlayan ürünlere yönelmeliyiz. Ayrıca rimelinizin suya dayanıklı olması akma sorununu azaltacaktır. Buğulu veya gölgeli makyajlar yerine gözlerde daha sade ve doğal bir görüntü sezon makyajı için temel kurallardan biri. Özel gece ve düğünler için göz makyajı yaparken de ışıltılı ve krem yapıdaki ürünlere bakmanızı öneririz.

Cildinizin Işıltısını Aksesuarlarınızla Tamamlayın

Işıltılı makyajınızı tamamladınız. Şimdi sıra saç modeli ve aksesuar seçiminde… At kuyruğu ya da gelişi güzel yapılmış topuzlar stilinizi en iyi tamamlayacak modellerden… Işıltılı makyajınızı tamamlayacak bir diğer unsur da saçlarınız arasından belli belirsiz parlayan küpeleriniz olacak. Altınbaş’ın zarif ve şık top küpeleri, yaz stiliniz için en doğru seçimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir