O Son İki Kilodan Kurtulmanızı Sağlayacak Diyet Sırları

Belki uzun süredir diyettesiniz, sağlıklı besleniyor, spor yapıyor ve hedefiniz olan kilonuza erişmek için emek harcıyorsunuz. Hedefe yaklaşırken kalan son birkaç kiloyu vermenin ne kadar zor olduğu malum, tatil de yaklaşıyor. O son iki kilo için biraz daha dişinizi sıkmak istiyorsunuz. İşte inatçı son iki kilodan kurtulmanız için size birkaç ipucu…

Kendinizi Tebrik Edin

Bugüne kadar verdiğiniz kiloları, uyduğunuz diyet yasaklarını aklınızdan geçirin ve başarınız için kendinizi kutlayın. Eski fotoğraflarınıza bakarak motive olun ve bunu da başarabileceğinize emin olun.

Vücudunuzu Şaşırtın

Uzun süredir aynı şekilde besleniyorsanız son iki kilo için vücudunuzu biraz şaşırtmak faydalı olabilir. Yine sağlıklı, doğru bir beslenme ve egzersiz ile vücudunuzu alışık olduğu tempodan biraz çıkartmanızda fayda var.

Öğle Yemeğiniz Ana Öğününüz Olsun

Akşam yemeklerinin zevki tartışılmaz ancak daha geç saatlerde yenmesi nedeniyle vücuttaki enerjiyi harcamak zor olabiliyor. Daha güçlü bir öğle yemeği, hafifçe geçiştirilmiş akşam yemeği ile biraz farklı bir programa yönelebilirsiniz.

Protein ve Yağ Alımına Dikkat

Diyetiniz boyunca yeterli miktarda protein aldığınıza dikkat edin ve yağları hayatınızdan tümüyle çıkarmayın. Vücudunuzun her besin grubundan yeterli oranda almaya ihtiyacı var. Son iki kilo için sağlıksız diyet davranışlarına bel bağlamayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir