Yılbaşında Evde Yapabileceğiniz 5 Pratik Saç Modeli

Yılbaşına evde de girsek, kombinimizle, takılarımızla, saç ve makyajımızla ışıl ışıl olmayı ihmal etmiyoruz! Tercihiniz açık saçtan yanaysa düzleştirmeyi ya da maşa ile şekillendirmeyi deneyebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise topuzlar… Şıklığınıza şıklık katacak topuz modellerinden evde yapabileceğiniz en pratik 5 modeli sizin için seçtik…

Tepeden Topuz Modelleri

Yüzünüzü tüm güzelliğiyle gözler önüne seren topuz çeşitlerinin tümü oval yüzlüler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Topuz modeli seçiminde etkili olan bir diğer faktör de boyun ve omuzlardır. Kuaförlerin en çok kullandığı topuz modellerinden biri olan tepeden topuzlar, boynu ve dolayısıyla boyu uzun gösterdiğinden daha çok kısa boylu kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özellikle tepeden yapılan balerin topuzu kullanarak hem boyunuzu uzun gösterebilir hem de yüz hatlarınızın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Tepeden dağınık topuz kullanırken ise dağınıklığın arka kısma yansımasına ve saçlarınızın yüze düşmemesine dikkat etmelisiniz. Tepeden topuz modellerinin en çok yakıştığı yüz şekillerinden biri çenenin daha geniş olduğu yüzlerdir. Kabarık bir topuz modeli, saçlara hacim sağlayarak, çene büyüklüğünü dengelemek için kullanılabilir.

Ensede Topuz Modelleri

Ensede topuz modelleri dikdörtgen yüz şekline sahip kadınlar için idealdir. Özellikle küçük çeneli kadınlar için önerilen ensede topuz, saçları geride toplayarak çene küçüklüğünün dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca zarif ve asil bir görünüm kazandıran model, elegan görünümler için mükemmel bir seçenektir. Enseden yapacağınız topuzu saç aksesuarları ile de hareketlendirebilirsiniz.

Yandan Topuz Modelleri

Kare yüz tipine en uygun topuz modeli olan yandan topuzlar, küçük yüzlü kadınlar tarafından da tercih edilebilir. Yüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayan modeli örgülü, dağınık, salaş ya da sıkı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Minyon kadınlar için de ideal bir seçenek olan yandan sıkı topuz modeli, yüzün tamamını ortaya çıkararak dikkat çekmek için kullanılabilir.

Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü topuz modelleri günlük kombinlerle mükemmel bir uyum sağlayabildiği gibi özel gece ve davetlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Görünüme sağladığı masum havası nedeniyle özellikle minimal kombinlere romantizm ve hareket getiren örgü topuzlar,  saç aksesuarları ile mükemmel bir uyum sağlar.

Kısa Saç Topuz Modelleri

Kullanım kolaylığının yanı sıra modern ve iddialı görünümü ile cesur kadınların tercihi olan kısa saçlar, birkaç tel toka ve saç spreyi ile harika topuzlara dönüşebilir. Maşa yardımıyla saçlara doğal bir dalga kazandırdıktan sonra tel toka ile saçlarınızı birkaç yerden tutturarak topuz görünümü yaratabilirsiniz. İnce dişli bir tarak ve sprey yardımıyla saçlarınızı geriye doğru tarayıp arka kısmı tel tokalarla tutturarak ıslak görünümlü bir topuz elde edebilirsiniz. Saçlarınızı iki yandan burgu haline getirip arka kısımda toplayabilir ve toka yardımıyla birleştirerek enerjik bir topuza kavuşabilirsiniz.

Farklı Topuz Çeşitleri ile Kullanılabilecek Takı Önerileri

Saç stiliniz ya da kıyafetiniz ne olursa olsun kullandığınız aksesuarlar kombinlerinizi tamamlayan en önemli ayrıntılardır. Özellikle saçların toplandığı topuz modelleri ile birlikte küpe kullanılması hem saç şeklinizin ön plana çıkmasını sağlar hem de görünümünüze şık bir dokunuş getirir. Dağınık topuz ile sallantılı küpeler kullanabilir ve sade bir kolye ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Sıkı bir balerin topuzu yaptırırsanız, saçınızı küçük ve zarif küpelerle birlikte inci bir kolye ile tamamlayabilirsiniz. Vintage giyim tutkunu iseniz saçlarınızı örgü topuzla toplayabilir ve şıklığınızı elmas takılarla taçlandırabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir