Aura Renkleri ve Anlamları

İnsanın enerji bariyerini, çevresinde var olduğu düşünülen renkli bir hareyi yansıtan aura, kişinin çekiciliğini ölçtüğü iddia ediliyor. Evrenin ve her bir varlığın belirli bir enerjiden meydana geldiğini savunan anlayışta, aura insanın sahip olduğu ve kendisine özgü olan enerjisine verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Vücudun yaklaşık olarak 24 santimetrelik dışını kapsayan aura, insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koymayı da sağlıyor. Gelin konunun detaylarına birlikte bakalım…

Farklı aura renklerinin kişiliğe dair özelliklerini belirlemede yardımcı olduğu biliniyor. Aura rengini belirlemek için yaşam yolu numarasını hesaplamak gerekiyor. Yaşam yolu numarasını hesaplamak için doğum tarihinde bulunan tüm sayıların toplanması gerekiyor. Örneğin, doğum tarihiniz 18 Şubat 1969 ise, 18, 2 ve 1969’da yer alan tüm rakamları birbiriyle toplamalısınız: 1+8+2+1+9+6+9= 36. Çıkan sonuç bu örnekteki gibi 2 basamaklıysa, tek basamak kalana kadar toplamaya devam etmelisiniz: 3+6=9. Yaşam yolu sayısınız 9. Bu rakam, yani yaşam yolu sayınız aura renklerinizi ve dolayısla karakterinizi ifade eden anlamlara tekabül ediyor.

Aura renklerinin anlamları nelerdir?

Aura renklerinin de karakteristiğe yansıyan farklı özellikleri bulunuyor. İşte aura renkleri ve anlamları:

 • Kırmızı (1): Bu aura rengi, sporcu bir kişiliği ve heyecanı temsil ediyor. Öfkelenmeye ve ani tepkiler vermeye açık olan kişileri de yansıtan kırmızı aura, liderliği de öne çıkarıyor.
 • Yeşil (2): Yaratıcı zekası yüksek yeşil aura özellikleri arasında dinginlik ve sakinlik yer alıyor. İşkolik, sevimli ve ılımlı insanları yansıtan bu aura rengi, iş yaşamında başarıyı da simgeliyor.
 • Turuncu (3): Sosyal, kibar ve son derece cömert bir kişiliğe sahip olan turuncu aura rengi, konuşmaktan hoşlanan ve zaman zaman gevezelikleri ile dikkat çeken kişileri temsil ediyor.
 • Sarı (4): Bu aura rengine sahip olan kişilerin analitik düşünmeye yatkın kimseler olduğu görülüyor. Çekici aura renkleri arasında değerlendirilen sarı renk, çalışmaya ve düşünmeye olan yatkınlığı da yansıtıyor.
 • Mavi (5): Mavi aura rengine sahip olan kişilerin sanata düşkün, hayalperest insanlar olduğu biliniyor. Naif, anaç ve yardım etmekten hoşlanan bu kişiler, iletişim becerilerinin yüksekliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
 • İndigo (6): Analitik düşünmeyi seven, sorumluluk sahibi ve güvenilir kişilerin indigo aura rengine sahip olduğu görülüyor. Bu aura, ayrıca ikna kabiliyetindeki güce de dikkat çekiyor.
 • Mor (7): Enerjisi yüksek, sadık ve asil insanların mor auraya sahip olduğu biliniyor. Bu aura renginin ayrıca sezgiselliği artırıyor olması da sadakati besliyor.
 • Bronz (8): Bu renk pozitif aura renkleri arasında yerini alıyor. Bronz auraya sahip kişilerin çevresindekileri kişileri ve durumları yönetme eğiliminde olması zaman zaman sorunlara yol açabilse de analiz yetenekleri onlara ve çevrelerine önemli bir avantaj sağlıyor.
 • Pembe (9): Bu aura rengine sahip insanların genel itibariyle içe dönük ve sessiz kişiler olduğu görülüyor. Hayatta onları ayakta tutan en önemli duygunun sevgi olması onların iyi birer şair ya da yazar olmasını da mümkün kılıyor. Bu duruma bağlı olarak pek çok büyük şairin aurasının pembe olması da elbette ki bir tesadüf olmaktan çıkıyor. 
 • Gümüş (10): Gümüş auraya sahip kişiler dürüst, çevresine güven veren ve sezgisel kişiler olarak dikkat çekiyor.
 • Altın (11): Altın rengi auraya sahip kişiler, sorumluluk sahibi ve yetenekli bireyler olarak biliniyor. Sakin ve sabırlı olan bu kişilerin çok iyi bir dinleyici olması da dikkat çekiyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir