Bayram Tatili İçin İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları

Bayram ya da hafta sonu tatili için Ege ve Akdeniz’e gitmek yerine İstanbul’a yakın bir kaçış noktası arıyorsanız bu önerilerimiz tam size göre. Kısa bir araba yolculuğu ile ulaşıp, hem dinlenip hem denize girebileceğiniz İstanbul’a en yakın rotalara gelin birlikte göz atalım…

Armutlu

İstanbul’a yakın tatil noktalarından Armutlu, güney ve kuzeyden denizle çevirili, sakin bir tatil beldesi. Temiz plajları, yazlık evleri, minik pansiyon ve motelleri ile iyi bir kafa dinleme noktası olan Armutlu’ya Yalova ilçe merkezinden ve Gemlik’ten toplu taşımayla ulaşabileceğiniz gibi, özel aracınızla 2-3 saatlik bir yolculuk ardından ulaşmanız da mümkün.

Çınarcık

Herkesin Çınarcık’ta yazlığı olan yakın ya da uzak bir tanıdığı vardır. Özellikle 90’lı yıllarda popüler olan Çınarcık, halen Yalova’nın merkezden sonraki en kalabalık ilçesi. Sahil boyunca uzanan plajları, minik motelleri, eğlence ve lezzet durakları ile Çınarcık, aile tatili için tercih edebileceğiniz harika bir kaçış noktası. Kara yoluyla körfezi dolaşarak ya da Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak 2-3 saat gibi bir sürede Çınarcık’a varmanız mümkün. Deniz yoluyla ise Bostancı’dan, Yenikapı’dan, Kartal’dan, Kadıköy’den, Sirkeci’den, Pendik’den Yalova’ya ya da direkt Çınarcık’a çeşitli seferler yapılıyor.

Erdek

İstanbulluların yazlık evleri ile mesken tuttuğu Erdek, Türkiye’nin en eski tatil beldelerinden biri. Kendine özel bir kitlesi olan Erdek, İstanbul’a yakınlığı nedeniyle hafta sonu tatilleriniz için tercih edebileceğiniz destinasyonlar arasında yer alıyor. Sakin ve konforlu bir tatil için Erdek kesinlikle doğru adres.

Avşa Adası

Marmara Denizi’nin güneyinde bulunan Avşa Adası, yazın en çok ilgi gören destinasyonlarından biri. Yazlıkları, pansiyonları, motelleri, çay bahçeleri, alışveriş noktaları ile oldukça hareketli olan Avşa Adası’nın denizi ince kumlu ve gerçekten çok temiz. İstanbul’da Bostancı ve Yenikapı’dan İDO hızlı feribotları ile ya da Erdek’ten Gestaş arabalı feribotu ve Bado deniz taksi ile adaya ulaşabilirsiniz. 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir