Dünya Mirasını Online Olarak Keşfedin

Dünyanın pek çok ülkesindeki dev müzeler online turlar düzenleyerek dünya mirasını evinizden keşfetme imkanı sağlıyor. İşte evinizin sıcaklığı ve konforunda online olarak gezebileceğiniz dünyanın en gözde müzeleri…

THE BRITISH MUSEUM

Toplamda sekiz milyondan fazla objenin yer aldığı koleksiyonuyla dünyanın en büyük müzelerinden The British Museum, bazı koleksiyonlarını online tura açtı. Müze aynı zamanda Google Kültürel Enstitüsü’yle yaptığı işbirliği ile sanal turlar düzenliyor. Müzeyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

THE LOUVRE

Paris’in ikonik tarihi merkezi The Louvre, aynı zamanda dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri. The Louvre, antik Mısır yapıtları ve Michelangelo’nun eserleri gibi en önemli ve popüler sergilerin yer aldığı bölümlerini online olarak gezmek için tıklayın.

THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART

İki milyondan fazla sanat eserine ev sahipliği yapan New York’taki MET, aralarında Vincent Van Gogh, Jackson Pollock ve Giotto di Bondone gibi sanatçıların eserlerinin de bulunduğu koleksiyonlara online ulaşım sağlıyor. Online tur için tıklayın.

GUGGENHEIM MUSEUM

Mimari tasarımıyla dünyanın en önde gelen müzelerinden olan Frank Lloyd Wright imzalı Guggenheim Müzesi binası, değeri ölçülemeyecek çok sayıda esere ev sahipliğe yapıyor. Franz Marc, Piet Mondrian, Pablo Picasso ve Jeff Koons gibi sanatçıların ölümsüz yapıtlarını online olarak görebilmek için tıklayın.

Washington’da 1937’de kapılarını açan Ulusal Sanat Müzesi, online tur imkanı sunan bir diğer müze. Müzede sergilerin dışında, video ve ses kayıtlarını dinleyebilmek, daha önce verilmiş konferans ve dersleri online dinleyebilmek için tıklayın.

THE VATICAN MUSEUMS

Vatikan Müzeleri, Papaların yüzlerce yıldır biriktirdiği heykel ve sanat eserlerinin bulunduğu oldukça önemli ve büyük bir koleksiyona sahip. Sistine Chapel’deki Michelangelo’nun tavanının da olduğu bir çok ikonik sergiyi online olarak gezebilmek için tıklayın.

THE DALI THEATRE-MUSEUM

İspanya’nın Katalonya bölgesinde bulunan ve Salvador Dali’nin eserlerini barındıran müze, Dali’nin hayatını ve kariyerini anlatan pek çok sergi ve odayı online ziyarete açıyor. Gezmek için tıklayın.


Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir