En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Teknoloji artık uzakları yakın, imkansızları mümkün kılıyor. Uzaktaki sevdikleriyle görüntülü olarak konuşma imkanı sağlayan uygulamalar da artık çoklu ekran seçeneği ile birden fazla kişinin adeta birlikteymişçesine sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Toplantılarınızı ya da arkadaş ve aile görüşmelerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz popüler görüntülü konuşma uygulamalarını sizin için derledik.

WhatsApp

Daha popüler bir uygulama söz konusu olamaz herhalde… Her yaştan akıllı telefon kullancısının telefonuna yüklediği ilk uygulama WhatsApp da görüntülü konuşmayı destekliyor. Görüntü kalitesinde rakiplerine oranla daha vasat bir performans sunsa da yaygınlık açısından kullanımı en popüler uygulama olduğunu kabul edebiliriz. Telefonuna yeni bir uygulama indirmek istemeyenler için oldukça kolay ve avantajlı olan bu uygulama hem iOS hem de Android’de mevcut.

Zoom

Özellikle son günlerde adını çok sık duyar olduk Zoom’un. Özel görüşmeler kadar iş toplantıları için de sıkça kullanılan bu uygulamada arka plan seçme, 1080P görüntülü görüşme desteği ve kristal kalitede ses özellikleri bulunuyor. Zoom uygulamasını hem iOS hem de Android cihazlarda kullanmak da mümkün.

Skype

Görüntülü konuşma uygulamalarının en bilineni kuşkusuz Skype. Bu uygulamaya hem iOS hem Android hem de diğer tüm platformlarda ulaşmak mümkün. İnternet bağlantısının zayıf olması halinde çözünürlüğü otomatik olarak ayarlayan Skype, görüntüdeki donma sorunlarını böylelikle ortadan kaldırıyor.

FaceTime

Apple ürünleri tarafından desteklenen FaceTime, Sadece iOS, iPadOS ve macOS platformlarında kullanılabiliyor. Bu uygulamanın alametifarikası ise güvenilirliği. FaceTime görüntüleri anonim olarak dahi toplamıyor. Konuşma yapacağınız kişiler Apple ürünleri kullanıyorsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Viber

Onun parlayan dönemlerinin geride kaldığı aşikar. Ancak oldukça eski bir görüntülü konuşma uygulaması olan Viber’a son günlerde talebin arttığı da gerçek. Bu tanıdık uygulamayı hem Android hem de iOS platformlarında bulmak mümkün.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir