Eski Mobilyaları Dönüştürme Zamanı

İlkbahar, eşyaları tasnif etme, fazlalıklardan kurtulma, düzenleme, temizlik için harika bir dönem. Evde vakit geçirmenin en keyifli yönlerinden biri de eski mobilyaları yenilemek için yeterli zamana sahip olmanız aslında. Artık su bazlı akrilik boyalar ile mobilyalarınızı zımparalamadan boyayabilir ve yenileyebilirsiniz. Gözden çıkardığınız bazı eşyalarınızı da kolaylıkla farklı yerlerde farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Eski mobilyalarınızı dönüştürmeden önce önerilerimize mutlaka kulak verin!

İlk Adım: Dönüştürülecek Mobilyayı Seçme

Senelerdir keyifle kullanıyorsunuz ya da artık ondan çok sıkıldınız, farketmez! Değişim çok güzeldir ve insanı tazelenmiş hissettirir. Çocuğunuzun odasındaki eski kitaplığı farklı bir renge boyayarak mutfağınıza taşıyabilir ve baharatlıklarınızı, bakliyatlarınızı yerleştireceğiniz bir açık kiler haline getirebilirsiniz. Ya da bazı mobilyalarınızın kapaklarını hazeran malzemeler ile değiştirerek havasını tümüyle değiştirebilirsiniz.

İkinci Adım: Renginizi Seçin ve İşe Koyulun

Yeni sezonda ıhlamur yeşiller, açık griler, hardal sarılar ve mercan renkleri oldukça moda. Beyaz İskandinav mobilyalarınızdan sıkıldıysanız bu renkleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Pek çok online alışveriş sitesinde bulabileceğiniz su bazlı akrilik boyanızı seçin, boyanın dayanıklı olması için vernik almayı da unutmayın. Kadife rulolar, ipek rulolar ya da sünger rulolar bu boya ve verniklerin uygulanması için uygun fırçalar arasında yer alıyor. Bir mobilyayı dönüştürürken renkli boyadan en az iki ya da üç kat sürmeniz gerektiğini ve katlar arasında 24 saate ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Tam kapatıcılık sağlandıktan sonraki 24 saatte ise vernikleme işlemi başlıyor. Yine 24 saat ara ile 2-3 kat vernikleme yapmak en sağlıklısı olacaktır.

Üçüncü Adım: Yeni Kulpları Unutmayın

Bir mobilya dönüştürüyorsanız artık eskiden eser kalmamalı. Bu nedenle şifonyer, mutfak dolabı ya da gardırop gibi bir mobilya yeniliyorsanız mutlaka yeni kulplar da sipariş verin. Bronz, pirinç ve bakır tonların çok moda olduğunu söyleyelim!

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir