Moda Tutkunlarının Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

Kış, bahar ya da yaz hiç farketmiyor, ekranın karşısında yerimizi alıp rahatlamak, farklı şeylere odaklanmak hem zihin rahatlatıcı hem de keyif verici en sevilen aktiviteler arasında başı çekiyor. Ancak elbette yaz söz konusu olduğunda daha keyifli, görselliği daha güçlü biraz daha rahatlatıcı yapımlar tercihimiz oluyor. Sizin de seçiminiz bu yöndeyse, sunduğu renkli dünyalarla moda tutkunlarına ilham veren bu beş diziye mutlaka şans tanımalısınız.

Younger (IMDB: 7,8)

2015’te yayınlanmaya başlayan ve önemli bir hayran kitlesi edinen ‘Younger’ın başrollerini Sutton Foster, Miriam Shor, Hilary Duff paylaşıyor. Merak uyandıran hikayesi ile kalpleri çalan dizi de kusursuz kombinler ve stiller adından söz ettiriyor. Dizinin konusuna gelince; yayınevi editörlüğü kariyerine evlendikten sonra son veren Liza, boşanmanın ardından 40 yaşında eski kariyerine dönmek istiyor. Sürecin beklediği gibi gitmemesiyle çareyi yaşı hakkında yalan söylemekte bulan Liza’nın sadece iş hayatı değil, aşk yaşamı ve arkadaş çevresi gençlerle dolup taşıyor.

The Marvelous Mrs. Maisel (IMDB: 8,7)

2017’de yayınlandığı günden bu yana çok konuşulan bir yapım ‘The Marvelous Mrs. Maisel’. Ancak yapım hakkında konuşulanlar sadece oyunculuklar ve hikayeden ibaret değil. Dizide muhteşem stiller, ilham veren kombinler de en az bunlar kadar gündemi meşgul ediyor. 50’li yılların moda çizgisini yansıtan dizide başarısız bir komedyenlik süreci yürüten kocasının kendisini sekreteriyle aldattığını öğrenen Miriam, kendi mizah yeteneğini ortaya koyuyor ve olaylar gelişiyor…

The Crown (IMDB: 8,7)

2016’dan bu yana ekranlara damga vuran ‘The Crown’, Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını konu alıyor. Film kraliyet hayatının bilinmeyenlerine ışık tuttuğu kadar kraliçenin stilini de ekranlara yansıtıyor. Özellikle de kraliçenin gençlik yıllarının şaşaalı kıyafetleri göz kamaştırırken dizide Claire Foy’un giydiği kıyafetler gerçek hayatta Kraliçe Elizabeth’in giydiği kıyafetlerle neredeyse aynı!

Glow (IMDB: 8,0)

2017’de yayınlanmaya başlayan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan ‘Glow’, tam bir 80’ler dizisi. Fosforlu renkler, plastik takılar, alın bantları ve rengarenk taytlarla özlediğimiz günlere ışınlandığımız dizi hem hikayesi hem de kostümleriyle kesinlikle ilham verici.

Gossip Girl (IMDB: 7,4)

Bu listeyi ‘Gossip Girl’den bahsetmeden kapatacağımızı düşünmediniz değil mi? 2007’de yayınlanmaya başlayan diziyi hatırlamayan yoktur herhalde. Blair’in kurdele şeklindeki fularları, 1950’leri çağrıştıran vintage görünümü, Serena’nın payetli parçaları günlük stiline kolayca uyarlaması nasıl unutulur? Kült dizi, moda tutkunlarının listesinde mutlaka olmalı…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir