Güne Pozitif Başlamak İçin Beş Öneri

“Nasıl başlarsanız öyle gider!” Dolayısıyla güne pozitif başlamak sandığınızdan çok daha önemlidir. Günlük işler, yetişecek projeler, yaklaşan toplantılar ya da çocuklarla geçecek kaliteli zamanlar için pozitif enerjiniz tükenmesin istiyorsanız size beş pratik önerimiz var!

Güne Erken Başlayın

Erken kalkan, erken yol alır… Güne olabildiğince erken başlayarak zamanı daha etkin kullanabilirsiniz. 7-8 saatlik bir uykunun ardından yeterince dinlenmiş olarak sabah erken saatlerde uyanırsanız sabah saatlerinin sakinliğinden yararlanabilirsiniz. Uyandıktan sonra en fazla bir saat içinde kahvaltınızı yapmayı da unutmayın.

Kendinizle İlgilenin

Güne sporla başlamak harika bir enerji artırıcıdır. Yoga, meditasyon ve esneklik antrenmanları da pozitiflik üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Her sabah yarım saatlik bir aktivite yaparak güne pozitif başlamanız mümkündür.

Hayal Kurun

Hayal kurmak çocukken hayatımızın önemli bir kısmını kaplarken büyüdükçe hayal kurmaktan uzaklaşırız. Oysa enerjimizin en büyük kaynağı kurduğumuz hayallerdir. Güne başlarken hayal ve hedeflerinizi aklınızdan geçirmek enerjinizi yükseltirken sizi daha idealist biri haline getirecektir.

Sosyal Medyadan Uzak Durun

Çoğumuz uyanır uyanmaz, henüz yataktan çıkmadan gündemi kontrol etmek için telefonunu eline alarak sosyal medya hesaplarında kısa bir tur yapar. Ancak sosyal medyada ya ışıltılı hayatlar görerek kendinizi kıyaslamaya girer ya da moral bozan gündemlerin içinde kaybolursunuz. Siz siz olun sosyal medyayı kontrol etmek için uyandıktan sonra birkaç saat de olsa bekleyin.

Sevdiğiniz Bir Şarkıyı Açın

Yüzünüzü yıkayıp dişlerinizi fırçalarken, giyinip makyaj yaparken sevdiğiniz müziklerin size eşlik etmesine izin verin. Enerjinizin ne kadar yükseleceğine siz de şaşıracaksınız.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir