Popüler Tatil Rotası Kaş’a Yolculuk

Akdeniz’in benzersiz tatil destinasyonlarından Kaş, antik zamanlardan kalma tarihi eserleri, özgürlüğü fısıldayan doğa rotaları ve turkuaz rengi plajları ile pek çok tatil severin favorisidir. Yeme içme mekanlarından doğal güzelliklerine kadar Kaş’ın mutlaka görülmesi gereken noktalarını sizin için derledik…

Antalya’nın turistik ilçelerinden Kaş, Akdeniz bölgesinde bulunuyor. Kaş’ın en güzel yanı, birbirinden güzel plajlarla çevrili olmasına ek olarak pek çok antik kent ve tarihi esere de ev sahipliği yapması… İşte adım adım Kaş, adım adım tarih, adım adım deniz…

kaputaş plajı

Kaş’ın En İyi Plajları

Patara Plajı: Kaş ile Kalkan arasına konumlanmış Patara Plajı, uçsuz bucaksız sahili, temiz ve berrak denizi ile insanın ruhunu okşuyor. Şezlong ve şemsiye ücretle verilirken plaja Müzekart ile girilebiliyor. 

Kaputaş Plajı: Kaş merkezden özel araçlar ve toplu taşıma ile gidilebilen Kaputaş, tatillerde ve hafta sonlarında kalabalıklara sahne olabiliyor. Turkuaz renkli suları ve hem kumsal hem de çakıl sahiliyle Kaputaş, her zevke hitap ediyor. 

Küçük Çakıl Plajı: Kaş merkeze konumlanmış bir plaj olan Küçük Çakıl Plajı, yeraltından gelen soğuk kaynak suları ile beslenen bir denize sahip. Yani burada yüzmek oldukça ferahlatıcı.

Büyük Çakıl Plajı: Kaş meydana 1.5 kilometrelik mesafede bulunan Büyük Çakıl Plajı hem denizde hem de sahilde büyük taşların olduğu bir yer. Kaynak suları ile beslenmesi sayesinde insana en sıcak yaz gününde bile ferah bir yüzme deneyimi yaşatan Büyük Çakıl Plajı, temiz ve berrak bir denize sahip. 

İnceboğaz Plajı: Çukurbağ Yarımadası yolu üzerinde bulunan İnceboğaz Plajı, Kaş plajları arasında su sıcaklığı en yüksek olanlardan biri. Mavinin her tonunu görebileceğin İnceboğaz Plajı üzerinde birçok işletme bulunuyor.

Akçagerme Plajı: Kaş merkeze yakın plajlar arasında bulunan Akçagerme, taşlık bir plaja ve tertemiz bir denize sahip. Adalar manzarası ile yüzerken seyir keyfi sunan plaj, çocuklu aileler için ideal.

Kaş’ta Mutlaka Yapılması Gerekenler

  • Antik kentleri keşfedin: Kaş çevresinde birçok antik kent var. Xanthos, Patara, Simena, en ünlüleri!
  • Sanat ve müzikle buluşun: Kaş’ta birçok butik sanat galerisi var. Müzik konusunda da beklentileri karşılayan Kaş’ta pek çok farklı müzik türünü dinleyebileceğiniz performans sahneleri mevcut.
  • Teknekyle denize açılın: Limandan başlayıp adaları ve koyları gezen teknelerle eğlenceli bir gün geçirebilir, doğal güzellikleri denizden keşfedebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir