Prada ve UNESCO’dan Çevreci İş Birliği

Prada ve UNESCO, okyanusların sürdürülebilirliğine yönelik özel bir eğitim programı için iş birliğine gitti. Genç kuşaklarda farkındalığın artırılmasını amaçlayan proje kapsamında, Şubat – Mayıs 2020 arasında dört ay süreyle, sürdürülebilirlik odaklı özel bir eğitim programı gerçekleştirilecek.

Okyanuslar İçin Elele

Prada ile UNESCO Hükümetler Arası Oşinografi Komisyonu (IOC), dünya çapındaki ortaokullardan oluşan bir ağa Şubat – Mayıs 2020 arasında dört ay süreyle sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomiye odaklı bir eğitim programı sunuyor.
Genç kuşakların denizlere ve su kaynaklarına karşı daha sorumlu ve bilinçli davranışlar benimseme konusunda eğitilmesini ve farkındalıklarının artırılmasını amaçlayan program, Birleşmiş Milletler 2030 Gündemi ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SDG’ler) ile paralel olarak sürdürülebilir tüketim yaklaşımını destekliyor ve savunuyor.

Aerial view of beach and ocean. Victoria, Australia

PRADA RE-NYLON kapsül koleksiyonun lanse edilmesinin ardından gelen proje, Prada Group’un sürdürülebilir seçimlere bağlılığını vurguluyor. Projenin finansmanı, PRADA RE-NYLON kapsül koleksiyonun satışından elde edilen gelirlerin bir kısmının dünyanın önde gelen okyanus bilimleri otoritesi UNESCO IOC’ye bağışlanmasıyla sağlanacak.
Prada Group Pazarlama Başkanı Lorenzo Bertelli, işbirliği konusunda şöyle konuştu: “Kültür ve eğitimin desteklenmesi ve teşvik edilmesi, Prada Group’un sürdürülebilirlik stratejisinin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. UNESCO ile iş birliği de bu doğrultuda gerçekleşiyor ve dünya genelindeki öğrencilerle doğrudan bir iletişim kanalı oluşturuyor. En başta sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı bir ürün inovasyonu olan bu girişimden bir okyanus farkındalığı projesi yaratmanın gururunu yaşıyoruz.”


Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir