Sevgililer Günü’ne Özel Seyahat Önerileri

Sevgililer Günü, çiftler arasındaki aşkın tazelendiği ve ifade edildiği en özel günlerden biri. Bu özel günü sevgiliniz ya da eşinizle keyifle geçirmek, yepyeni bir ortamda yepyeni deneyimler yaşamak için size Sevgililer Günü’ne özel seyahat önerileri hazırladık. Henüz vakit varken bu romantik günü keyifli bir tatile dönüştürmek için alternatif fikirlere göz atmayı unutmayın.

Kayak Merkezleri

Kış ayları gelince ilk akla gelen destinasyonlar hiç şüphesiz kayak merkezleri. Sevgililer Günü’nü unutulmaz kılmak için bir kayak otelinde rezervasyon yaptırın ve sevgilinizle karın tadını çıkarın. Kayak malzemelerinizi satın alıp gidebilirsiniz veya dilerseniz gittiğiniz yerde kiralayabilirsiniz.

Bu tatil konsepti için yurt içinde birçok kaliteli kayak merkezi bulmanız mümkün. Pistleri olan kayak merkezilerden bazıları Bolu’daki Kartalkaya, Erzurum’daki Palandöken, Kars’taki Sarıkamış, Kayseri’deki Erciyes, Marmara Bölgesi’nin en ünlü kayak merkezi Uludağ ve popülerliği iyice artan Kartepe.

Termal Oteller

Soğuk havalarda dış mekanda değil iç mekanda olmayı sevenlerdenseniz Sevgililer Günü’nde termal oteller tam aradığınız seçenek olabilir. Mineralli suların dinlendiriciliği ve SPA merkezlerinin rahatlatıcılığına kendinizi bırakarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Türkiye, termal kaynaklar açısından oldukça zengin bir ülke. O yüzden termal bir Sevgililer Günü tatili için ilk sıranızda yer alabilir. Afyon, Yalova, Bolu, Nevşehir, Bursa, Denizli ve Balıkesir başta olmak üzere birçok ilimizde tam donanımlı, lüks termal ve spa oteller bulabilirsiniz.

Yakın Şehirler

Ne kayak merkezleri ne de kaplıcalar ilginizi çekmiyor ama Sevgililer Günü’nü evde geçirmek de istemiyorsanız istikametinizi bu romantik günü en güzel şekilde yaşayabileceğiniz şehirlere çevirmeyi düşünebilirsiniz.

Türkiye’de kışın en güzel yaşandığı şehirlerden biri Bolu. Hem oteller açısından oldukça zengin hem de kışın en güzel renklerini seyredebileceğiniz Abant Gölü, Yedi Göller Milli Parkı ve Gölcük burada. Ani Ören Yeri’nin bulunduğu Kars da karlar altında oldukça etkileyici olan şehirlerimizden biri.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir