Sömestr Tatili İçin Keyifli Kar Tatili Rotaları

Sömestr tatiline adım adım yaklaşırken yoğun bir öğrenim döneminin ardından öğrencileri iki haftalık harika bir tatil bekliyor. Peki bu sömestr tatilini en keyifli şekilde nasıl geçirebilirsiniz? Elbette, karlar içinde eğlenceli bir aile tatiliyle. Sömestr tatili için keyifli kar tatili rotalarını sizin için derledik bile…

 • Uludağ, Bursa

Uludağ’da kış sezonu Aralık ve Mart ayları arasında sürüyor. Konforlu otellere ve kaliteli pistlere sahip Uludağ, kolay ulaşım alternatifleriyle de tercih ediliyor. Yılbaşı tatilini Uludağ’da geçirmek isteyenlere bölgede 15 özel tesisin yanı sıra 12 adet kamuya ait konaklama tesisinin de olduğunu söyleyelim.

 • Kartalkaya, Bolu

Bolu şehir merkezinden 38 kilometre uzaklıkta yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, İstanbul ve Ankara’nın tam ortasındaki konumuyla yılbaşı kayak tatili için en ideal noktalardan biri. Beş konaklama tesisi ve 1600 yatak kapasitesinin bulunduğu Kartalkaya; farklı zorluk derecelerinde 25 pistten oluşuyor.

 • Palandöken, Erzurum

Erzurum şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta bulunan pistlerin toplam uzunluğunu 30 kilometreyi buluyor. Palandöken’de oteller mevkiinde kalmak kadar Erzurum şehir merkezini tercih etmek de bir seçenek.

 • Zigana, Gümüşhane

Karadeniz’in en popüler kayak merkezlerinden biri olan Zigana Kayak Merkezi, 1900 ve 2500 metre arasında değişen pistleriyle dikkat çekiyor. 1 adet teleski ve 1 adet baby liftin de yer aldığı Zigana’da kayak dersi almak ve kayak ekipmanı kiralamak da mümkün.

 • Yalnızçam, Ardahan

Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden Yalnızçam, kristal kar dokusuyla ilgi çekiyor. Ardahan il merkezine 15 kilometre mesafede konumlanan kayak merkezi için dağdaki tesiste kalabileceğiniz gibi Ardahan şehir merkezinde konaklayabilirsiniz.

 • Erciyes, Kayseri

23bin 750 metre uzunluğunda teleferik sistemi, 1450 Yatak kapasiteli dağ otelleri, 5000 yatak kapasiteli Kayseri merkezli otelleri, zorluk derecelerine göre farklılıklar gösteren toplam 33 adet pis seçeneği ile benzersiz pist zenginliği sunan Erciyes, Kayseri’ye yakınlığı ile de tercih sebebi.

Yurtdışı Kayak Tatili Rotaları

Sömestr tatili için tercihinizi kayak tatilinden yana kullanıyor ancak yurt dışında kayak yapmak istiyorsanız, sizi de unutmadık. İşte size en güzel yılbaşı yurtdışı kar tatili önerileri:

 1. Bansko, Bulgaristan
 2. Vogel-Bohinj, Slovenya
 3. Courchevel, Fransa
 4. Zermatt, İsviçre
 5. Cortina d’Ampezzo, İtalya
 6. St. Anton, Avusturya
 7. Saas-Fee, İsviçre

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir