Sonbaharda Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Birkaç tişört, ince bir ceket ve rahat bir sandalet… Ver elini huzur! Doğanın bir başka güzelliğe büründüğü sonbahar dönemi, yeni yerler keşfetmek ve şehrin karmaşasından bir süreliğine de olsa uzaklaşıp huzuru kucaklamak için eşsiz fırsatlar sunuyor. İşte tatilinizi sonbaharda yapmanız için 5 neden:

1. Hafif esintili sonbahar akşamları

Bütün yaz sıcaktan bunalan tatilcilere nispet, hafif esintili sonbahar akşamları sizi bekliyor. Eylül ayında deniz suyunun sıcaklığı artsa da, hava sıcaklığı düşüyor. Tatil için yazın sıcak günlerini seçenler, kavurucu sıcaklar nedeniyle yapmak istedikleri aktiviteleri gerçekleştiremeden evlerine dönmek zorunda kalabiliyor. Oysa Eylül ayında denizin tadını çıkardıktan sonra uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, görmek istediğiniz antik kenti sıcaktan bunalmadan dolaşabilir ya da öğle vakti bile dışarıya çıkmanın keyfini yaşayarak tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. 

2. Hassas ciltler için harika bir dönem

Yüzmekten ve denizde vakit geçirmekten hoşlanıyorsunuz; fakat cildiniz güneşe karşı hassas olduğu için dilediğinizce vakit geçiremiyor musunuz? Tatilinizi sürekli gölge arayarak geçirmek istemiyorsanız Eylül ayında tatile çıkabilirsiniz. Yazın kavurucu sıcaklığının geride kaldığı sonbahar dönemi, ılıman havasıyla denizin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlıyor.

3. Kalabalıklardan çok uzak

Şezlong sırası beklemekten ve sahillerin kalabalıklığından bunalanlar için, sonbahar dönemi eşsiz fırsatlar sunuyor. Yoğun geçen yaz sezonunda, işletmeler kalabalık sebebiyle hizmet sunmakta zorluk yaşıyor. Şezlong sıraları, rezervasyonsuz giriş yapılamayan restoranlar ya da uzun market sıralarından uzak bir tatil için harika dönem.

4. Sessizlik arayanlar için ideal

Malum eylül ayı, okul sezonunun açılmasının da habercisi. Okullar yeni açılıp dersler yeni başladığından, aileler sonbaharda tatile çıkmayı pek tercih etmiyor. Sonbahar dönemi, ister yalnız isterseniz de sevdiklerinizle çok daha sessiz ve sakin bir tatil yapmak anlamına geliyor

5. Bütçe dostu

Yoğun sezonun geride kalmasıyla birlikte, pek çok işletme müşteri çekebilmek adına fiyatlarında indirimler yapıyor. Sadece konaklarken değil, alışverişlerde de daha uygun fiyat teklifler ile karşı karşıya kalmak mümkün. Kısıtlı bir bütçeniz dahi olsa, Eylül ayında uygun fiyatlara keyifli bir tatil yapabilirsiniz. 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir