Yeni Andy Warhol Biyografisinde Başrol Jared Leto

Sanat dünyasının ikonik ismi Andy Warhol’un hayatı filme çekiliyor. Geçtiğimiz günlerde Andy Warhol ile ilgili çekilecek filmin yapımcılığını Jared Leto’nun üstlendiği haberi doğrulanmıştı. Bu hafta ise hakları 2016’da satın alınan filmin başrolünde yine Leto’nun yer alacağı açıklandı.

2016 tarihli Victor Bockris’in Warhol: The Biography adlı eserine dayandığı bilinirken Leto’nun üzerinde çalıştığı projenin bu kitabın bir uyarlaması mı yoksa orijinal bir çalışma mı olduğu konusundaki belirsizlik devam ediyor. Leto, yapımla ilgili sadece şu ifadelerde bulundu: “Evet, yeni filmimde Andy Warhol’u oynayacağım doğru. Bu önemli fırsat için çok minnettar ve heyecanlıyım. Geçmiş doğum günün kutlu olsun Andy! Seni ve dehanı özlüyoruz!”

Biyografinin yapımcılığını Michael De Luca ile birlikte üstlenen Leto, senaryo üzerinde The Wolf of Wall Street ve Boardwalk Empire gibi eserleri kaleme alan Terence Winter ile birlikte çalışacağını açıkladı. Filmin yayın tarihi için resmi bir açıklama yapılmazken filmde yer alacak diğer oyuncular da henüz belirlenmiş değil.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.