Doğum Haritanız Geleceğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Özellikle son yıllarda astrolojiye olan ilgide önemli bir artış söz konusu. Hepimiz burcumuzu, yükselen burcumuzu, ay burcumuzu ezbere biliyor, gezegenlerin hareketlerinin bizleri nasıl etkileyeceğini ünlü astrologlardan takip ediyoruz. Merkür retrosu, ay tutulması, güneş tutulması gibi tanımlara hakimiyetimiz son derece artsa da doğum haritamızın geleceğimiz hakkında neler söylediğini aslında ne kadar biliyoruz? İşte size “doğum haritası nedir” sorunuza cevap verecek en önemli başlıklar…

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, gökyüzünün, doğduğunuz gün ve ana özel haritasıdır. Genellikle yer merkezlidir ve jeosentrik yapıda, doğum yerinizden gözlemlenebilen gezegensel konumlanmaları gösterecek şekilde çizilir. Batı astrolojisinde, gökyüzünün doğduğunuz andaki resmi bir çember üzerinde ifade edilir. 360 derecelik bu daire, insanın hayatını temsil eder. Daireyi ortadan ikiye bölen çizgi, bir anlamda ufuk çizginizdir. Doğum haritanızda, gezegenler, Güneş, Ay, dairenin çevresine gökyüzündeki gerçek konumları ile doğru orantılı olarak çizilir. Çizginin üzerindeki bu semboller, doğduğunuz anda ufkun üzerindedir. Çizginin alt kısmına kalan sembollere gelecek olursak, onlar da doğumunuz sırasında ufkun aşağısında kalan gezegenleri anlatır.

Astroloji, sembollere dayanır, doğum haritanızda da sembollerin önemi büyüktür. Doğum haritanızda güneş, ay ve gezegenler farklı simgelerle gösterilir. Bunların her biri, sahip oldukları Zodyak açıları ile ölçülür ve bunlar da burçları ifade eder.

Doğum Haritasında ‘Evler’ Neyi İfade Eder?

Doğum haritasından bahsederken sıkça ‘ev’ kelimesini duyarız. Çünkü doğum haritası ev olarak adlandırılan 12 parçaya bölünmüştür ve her evin kendine özgü bir anlamı, ifadesi vardır. Zodyaktaki 12 burç, her bir evin ayırıcı çizgisi üzerine yerleşmiştir. Ufkun solunda kalan burç, yükselen burçtur ve her iki saat bir değişir. Doğum haritasının belirlenmesinde yükselen burç çok önemlidir, elbette hayatımızda da…

Ay düğümleri, asteroitler ve başka faktörler de doğum haritasınızın ana sembolleridir. Astroloji, hayatı anlamlandırmak için kullanılan bir dil, bu sembollerde o dilin yapı taşlarıdır.

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Doğum haritasın dendiğinde sadece kişilerin doğum anının haritası akla gelmemelidir. Bir ülkenin kurulduğu tarih ve saat, o ülkenin doğum haritasıdır, bir evliliğin başladığı gün ve saat de o evliliğin… Aynı şekilde bir işe başlarken de o iş ile ilgili öngörü sahibi olmanız için doğum haritasına bakmanız mümkündür. Konusunda uzman bir astrolog yardımı ile doğum haritanızı çıkarabilir ya da bu konudaki eğitimlere katılarak kendi uzmanlığınıza sahip olabilirsiniz.

Doğum Haritası Evlilik Uyumunu Gösterir mi?

Bir kişi doğum haritasına bakarak ne zaman aşkı bulacağını, ne zaman evleneceğini görebilir. Ancak çiftler arasındaki uyumu görmek için Güneş- Ay uyumuna bakmak daha doğrudur. Erkeğin Ay burcu ile kadının Güneş burcu aynı burçta veya karşıt burçta ise bu ruh eşi işaretidir… Doğum haritanız ise tanıştığınız gün, ilişkinizin başladığı gün ve evlilik gününüze dair önemli fikirler verir. Bir evlilik kararı alırken tek taş pırlantanızı seçmeyi ve en doğru günü belirlemek için doğum haritanıza bakmayı unutmayın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir