Eylül Ayında Gökyüzünde Hangi Enerjiler Olacak?

Yaz mevsimi ile vedalaşıp sonbahara adım atarken gökyüzü de bizi sonbaharın mücadele dolu günlerine hazırlayan enerjilerle buluşturuyor. Aslında Eylül ayını ikiye ayırmak daha doğru olur. Ayın ilk yarısına dinginlik içerisinde başlarken ayın ortasından itibaren daha üretken ve sosyal olacağımız günlerle buluşacağız. Hadi Eylül ayında bizleri nelerin beklediğine birlikte bir göz atalım…

Balık Dolunayı

Eylül ayına Balık dolunayı ile merhaba diyoruz! 2 Eylül’de Balık burcunun 10. derecesinde gerçekleşecek dolunay ile maneviyat zirve yapacak adeta. 16 Eylül’e kadar etkisini azalarak hissetmeye devam edeceğimiz bu dolunayda kabullenme, paylaşım ve fedakarlık temalarını yaşayacağız. Alınganlık ve küslüklerin artacağı bu dönem, sonrasında bağışlama ve affetme temasını da destekleyecek.

Merkür Terazi Burcunda

5 Eylül’de ise Merkür Terazi burcuna geçiş yaparak bu burçta 26 Eylül’e kadar misafir olacak. İletişimin simgesi olan Merkür, diplomasi, uyum ve barışa yönelik bir iletişim dilini sahiplenmemizde etkili olacak. İlişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri ve arabuluculuk gerektiren konular bu dönemde ön planda olacak.

Venüs Aslan’da

6 Eylül’de ise aşkın gezegeni Venüs Aslan burcunda 2 Ekim’e kadar devam edecek transitine başlayacak. Herkesin aşkını doyasıya yaşamak isteyeceği bu dönemde eğlence, jestler, tatiller ve keyifli arkadaş ortamları ön planda olacak.

Mars Retrosuna Hazır Olun

9 Eylül’de ise savaş ve mücadele gezegeni Mars, Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve bu retro  14 Kasım’a kadar devam edecek. Şimdiden uyaralım, Mars Retrosu 2020 yılının en önemli gökyüzü olaylarından biri. Hem iç dünyamızda hem de dünyada yıkıcı etkileri olması muhtemel. Mars Retro döneminde güç savaşlarının daha yoğun şekilde yaşanacağını söyleyebiliriz. Dünya, patlamalar, yangınlar, suikastler ve liderler arasında mücadelelere şahitlik edebilir. Bu dönem cerrahi operasyonlar için pek de uygun değildir.

17 Eylül Başlangıçlar İçin Güzel

17 Eylül’de ise Başak burcunda 25 derecede Satürn ve Neptün etkili bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay ile çalışmaya, üretmeye başlayacağız. Her türlü başvuru, anlaşma/sözleşme, yeni bir işe başlamak/kurmak, karar almak için ideal dönem başlayacak. Başak burcu sağlıklı yaşam ile de özdeşleştiğinden yeni bir beslenme şekline geçmek, spor ve diyete başlamak için de uygun bir dönem olacak.

Ve Sonbahar Ekinoksu

22 Eylül’de ise Güneş Terazi burcuna geçiyor ve sonbahar ekinoksu başlıyor. Son olarak 27 Eylül’de iletişim gezegeni Merkür Akrep burcuna geçiş yapacak. 15 Ekim’de Merkür tekrardan bu burçta geri hareketine başlayacağından seyahat süresi oldukça uzun görünüyor. Bu dönem bilgi ve fikirleri içselleştirmeye açık olacağız. Gizli saklı konuları açıklığa kavuşturmak isteyeceğimiz bu süreç araştırmacılar için de adeta muhteşem bir dönemdir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir