Kendi Başınıza Yapabileceğiniz Nail Art Fikirleri

Tüm kadınlar bakımlı ellerden, manikürden, renkli tırnaklardan hoşlanır. Son yıllarda trend olan nail art ise tırnakları şık ve güzel göstermenin en eğlenceli yolu. Kuaförlerde, tırnak bakım merkezlerinde birbirinden şık ve eğlenceli nail art uygulamaları görmek mümkün. Peki kendi nail art’ınızı kendiniz yapabilirsiniz desek? İşte size evde kolayca uygulayabileceğiniz, kolay ancak bir o kadar stil sahibi nail art önerileri…

“Bu İşlerde Çok Acemiyim”

Ben nail art işinde yeniyim diyorsanız önce basit desenlerle başlamanızda fayda var. Tırnaklarınıza tek renk bir oje sürdükten sonra belirlediğiniz bir bölgeye uygulayacağınız farklı renkte bir tek nokta bile hem stil sahibi hem de eğlenceli bir nail art olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tüm noktaları eşit ölçüde yapmak ve ana renk üzerinde görünecek kadar tezat bir ton seçmek.

Yine oldukça kolay bir nail art uygulaması da renkli french tekniğidir. Dilerseniz tüm tırnaklarınızı tek renge boyayabilir dilerseniz de hepsine farklı renkte oje uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızın uç kısmına farklı tonlarda bir french uygulaması yaparak son derece eğlenceli bir görünüm yaratabilirsiniz. Çizgi çekmekte zorlanıyorsanız french bandı tercih edebilirsiniz.

French’in tam tersi olarak bu kez tırnak diplerinize farklı bir renk uygulamaya ne dersiniz? Bu stil french’e oranla biraz daha marifet gerektirse de birkaç denemede başarılı olacağınıza eminiz.

“Stilleri Karıştırmayı Severim”

Renkli frenchlerde deneyim kazandıysanız sizi böyle alalım. Tırnak ucuna iki ya da üç çizgi çizerek farklı renkleri kombinlemeye başlayabilirsiniz. İlhamınız doğadan, çiçeklerden, meyvelerden olabilir ve yine french bandı imdadınıza yetişebilir.

Nail art işinde bildiklerinizi karıştırmaya ne dersiniz? Noktaların ne kadar kolay yapıldığını artık bildiğinize göre puantiye deseniyle birkaç nokta uygulamasına geçebilirsiniz. Bir tırnağınıza french, diğerine dipten french ve birine de puantiye… Hiç kötü fikir değil!

“Nail Art’ta Doktora Yaptım”

Aramızda nail art’ta ustalaşmış kimseler olabilir ya da birkaç deneme sonrasında bu işte profesyonelleşebilecek seviyeye gelen yetenekler de… O zaman ince uçlu fırçaları elimize alalım ve tırnaklarımıza harfler, yazılar, geometrik çizgiler çizmeye başlayalım.

Artık tırnaklarınız sizin tualiniz… Ufak desenler, küçük semboller, mesaj içerikli yazılar sizden sorulur. Tırnaklarınıza bakıp gurur duymak hakkınız, sonuna kadar tadını çıkarın…

Evde Manikür Yapmanın Püf Noktalarını Öğrenmek İçin Tıklayın.

Daha Fazla Nail Art Önerisi İçin Tıklayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir