Sömestr Tatili İçin Yurtdışı Kayak Tatili Rotaları

Sömestr Tatili İçin Yurtdışı Kayak Tatili Rotaları

Sömestr tatili yaklaşırken tüm çocukların ve ebeveynlerin aklında aynı soru: Tatilde nereye gideceğiz? Malum mevsim kış, kar ve kayak keyfinin tam zamanı! Biz de sizin için hem Türkiye’ye yakın hem de benzersiz bir kayak deneyimi yaşatacak destinasyonları seçtik. Hala vakit varken sömestr tatilinde, yurtdışı kayak tatilinizi planlamak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kolaşin, Karadağ

Vizesiz gidebileceğiniz bir kayak tatiline ne dersiniz? Cevabınız “evet”se sizleri Kolaşin Kayak Merkezi’ne öneriyoruz. Burası Balkanların en uğrak rotası Karadağ’da yer alıyor. Balkanların kuzeyinde yer alan bu şehir, her seviyeden kayak severin rahatlıkla kullanabileceği farklı pistleri sunuyor. Vize için zaman kaybetmeden sadece valizinizi hazırlayıp, Kolaşin’e yola çıkabilirsiniz.

Bjelasnica, Bosna Hersek

Bjelasnica Kayak Merkezi, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da. Burası şehir merkezine sadece 40 dakikalık bir mesafede. Bjelasnica Kayak Merkezi’nin farklı zorluk seviyelerine sahip kayak pistleri oldukça keyifli. Özellikle orta düzey kayakçılardansanız burası sizin için büyük bir fırsat. Bunun yanı sıra kayak merkezi, National Geographic Dergisi tarafından da “En İyi 10 Macera Rotası” listesine dahil ediliyor. Kayak sporunda yeni olan ziyaretçiler, Bjelasnica’da doğayla iç içe olmaktan büyük keyif alacağınıza eminiz.

St. Anton, Avusturya

St. Anton, Avrupa’nın en iyi kayak merkezleri listesinde her yıl ilk beşte yer alıyor. Avusturya’nın Arlberg bölgesinde bulunan kayak merkezi her sene binlerce turisti ağırlıyor. Uluslararası havaalanlarına uzaklığı ise yaklaşık 3 saat. Toplam 85 liftin yer aldığı St. Anton Kayak Merkezi’nde her zorluk seviyesine uygun pistler bulunuyor. Buradaki pistlerin toplam uzunluğu 300 kilometreyi geçiyor.

Bansko, Bulgaristan

Son dönemlerin en popüler kar tatili rotalarından olan Bansko. Bulgaristan’da bulunan Bansko şehri kar pistleri ve kayağı ile ünlü. 2.600 metreye kadar uzanan pistler, farklı zorluklarda hazırlanmış parkurlar sizleri bekliyor. Toplam 65 kilometre uzunluğa sahip 19 pist bulunuyor. Eğer cesursanız ve kayak sporuna ilginiz varsa sizi Bansko’ya tam size göre.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.